Od ruiny k luxusu: Oprava zchátralého domova ho stála spousty úsilí. Dnes dům pronajímá

Fotografie: Depositphotos

Jistý muž si koupil velice zchátralý dům, ve kterém viděl určitý potenciál. Celý ho sám zrekonstruoval a nyní ho pronajímá.

Rekonstrukce starého a velmi zchátralého domu byl cíl, do kterého se vlastníma rukama a téměř bez jakékoliv pomoci rozhodl pustit jistý muž, Sám má se stavbami bohaté zkušenosti, a tak jeho dovednosti zachycené na desetiminutové video nechávají sledující v úžasu.

Důležité je vidět do budoucnosti

Na YouTube si lze jeho práci prohlédnout na kanálu Homemade Home, kde ho sledují tisíce lidí. Řeč je o muži, jenž si za 12 000 dolarů (cca 260 000 Kč) koupil dům a odvedl na něm neskutečnou práci. V domě se zdmi z cihel, s jednoduchou střechou a prohnilou dřevěnou verandou totiž viděl potenciál, který se rozhodl kousek po kousku odhalit vlastníma rukama.

Ve výsledku tak dokázal z ruiny vykřesat domov pro menší rodinu. Ta za dveřmi, krytými dřevěnou verandou, najde místnost nabízející se jako obývací pokoj. Po pravé straně nalezne budoucí ložnici s oddělenou šatnou a vlastní koupelnou. Za „obývacím pokojem” pak objeví kuchyni, do které se vejde i jídelní stůl. Z ní lze vyjít zadním vchodem přímo na zahradu nebo druhými dveřmi do technické místnosti s úložným prostorem.

Rekonstrukce může začít

Dům bylo nutné odhalit doslova „na kost”. Stavitel tedy odstranil stropy, stěny obnažil na holý kámen a podlahu vyvezl, včetně prken. Pryč musel i komín. A protože začínat by se mělo od podlahy, stavitel začal právě zde. Napříč místnostmi připevnil prkna, mezi která přišlo zateplení. Vše pak schovala dřevotřísková deska a na ní už podlahová krytina.

Podobným procesem prošly také všechny stěny. Venkovní zdi stavitel zevnitř zateplil a skrz tuto vrstvu vedl nové elektrické vedení. Do nových příček zavedl stejným způsobem nejen dráty, ale také potrubí pro vodu a odpady. Zateplení dostal i strop. Kromě dalších interiérových prací, jako je usazení toalety či sestavení kuchyňské linky, bylo zapotřebí dům opravit i zvenčí. Došlo na prodloužení střechy a výměnu střešní krytiny. Z gruntu nový kabát dostala také veranda a zadní vchod.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]