Profesionální uklízečka prozradila, jak účinně vyčistit koupelnu do 20 minut

Fotografie: Depositphotos

Úklid koupelny by měli lidé provádět pravidelně, ale ne každému se do toho chce. Naštěstí existuje několik triků, jak to zvládnout rychle, a přitom úklid provést důkladně.

Zdlouhavé úklidy nezaberou pouze hodně času, ale také sil a člověk se vcelku hodně vyčerpá. Jestliže chcete mít dům uklizen rychle, a přitom efektivně, vyzkoušejte několik rad, jak na rychlý úklid. Příkladem může být koupelna, protože k jejímu úklidu budete potřebovat pouze 20 minut, stopky a několik uklízecích prostředků.

Začněte s nachystáním přípravků

Jakmile spustíte stopky, můžete si začít připravovat uklízecí prostředky. Práci vám urychlí to, když si je nachystáte již předem do nějakého plastového kýble nebo do nádoby, kterou poté stačí vzít a všechny potřebné přípravky budete mít u sebe. Nemusíte se zdržovat tím, že si budete prostředky chystat postupně, jelikož tento trik vám vždy ušetří několik minut.

V plastovém kbelíku nebo jiné podobné nádobě, kterou si nachystáte pro úklid, by jistě měly být gumové rukavice, díky kterým ušetříte pokožku na rukou i nehty. Dále by se v ní měly nacházet hadříky z mikrovlákna starý zubní kartáček, čističe skla, smeták a lopatku, hadr na podlahu, spreje na čištění vany nebo čističe toalet. Kbelík / nádobu můžete ještě doplnit přípravky, které při úklidu používáte rádi.

Pár minut na uklizení věcí

V domácnosti by měla mít každá věc svoje místo a pokud nemá, pokuste se jej udělat. Jakmile budete chtít uklidit v koupelně, vraťte věci na své místo. Špinavé oblečení nebo ručníky dejte do koše na prádlo, kartáčky vraťte do kelímků a další věci dejte tam, kam správně patří. Zároveň otevřete okno nebo pusťte ventilátor, aby se v koupelně vyvětralo.

Naneste prostředky pro úklid

Až budou věci na svém místě, nasaďte si gumové rukavice a začněte nanášet čistící prostředky na různé povrchy, aby mohly alespoň chvilku působit. Nezapomeňte na umyvadlo, toaletní mísu, celý záchod nebo kachličky. Čistič dejte také do sprchy / vany a následně napusťte vanu / vaničku od sprchového koutu trochou horké vody. Horká pára pomůže uvolnit nečistoty.

Začněte uklízet povrchy

Pokud již máte nanesené prostředky všude, kde potřebujete koupelnu vyčistit, pusťte se do té největší práce. Pořádně vydrhněte záchodovou mísu, umyvadlo, kachličky a jiné znečištěné povrchy. Do sprchového koutu si přiberte i starý kartáček na zuby, jež pomáhá se záhyby, kam se také dostává špína.

Až budete mít vyčištěné povrchy a nikde se už nebude nacházet čistící prostředek, je na čase začít řešit podlahu. Tu nejprve zameťte a poté si napusťte do umyvadla trochu horké vody. Přidejte přípravek na úklid podlah a vymáchejte ve vodě hadr. Ten poté vyždímejte na podlahu a hadrem nebo mopem vytřete. Poté vypusťte zbytek vody ve dřezu.

Fotografie: Pixabay

Vyčistěte povrchy od bakterií

Člověk chodí do koupelny několikrát za den, a proto se například na klice od dveří nachází velké množství bakterií. Dezinfekčním ubrouskem nebo přípravkem proti bakteriím tato místa otřete a nezapomeňte otřít také splachovadlo na toaletě nebo kohoutek u umyvadla. Dále vyleštěte všechna zrcadla, na nichž se většinou dělají fleky od vody. Nakonec dejte do koupelny čisté ručníky, vraťte dekorace na své místo a položte na zem čerstvě vypranou koupelnovou předložku.

Zdroj: BobVila

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]