Na čištění dlažby nejlépe funguje ocet, jedlá soda nebo sůl

V obchodech sice najdeme řadu produktů na čištění dlažby, ale ne vždy splní naše očekávání. Mnohdy je lepší zvolit přírodní cestu. Důvodů k tomu může být více než dost. Příkladem je třeba tom, že prodávané čističe jsou oproti těm domácím mnohem dražší. Zapomínat nelze také na tom, že ne vždy účinkují tak, jak si představujeme. Dalším negativem je mnoho chemii, kterou v domácnosti nechce nikdo.

Jedlá soda

Má v domácnosti několik využití a čistění dlažby je jednou z nich. Stačí trocha jedlé sody a vody, aby díky tomu vznikla efektivní a také účinná čisticí pasta. Tu následně stačí nanést na dlažbu a pomocí houbičky nebo kartáče ji mechanicky vyčistit. Jedlá soda se stane účinným čističem, který je zcela přírodní. Poradí si jak s klasickou dlažbou, tak i s obklady a samozřejmě i spárami. Na ty doporučujeme využít zubní kartáček.

Ocet

Druhý pomocník vyřeší skvrny a dále podlahu také vydezinfikuje. I proto na něho při čištění dlažby nezapomínejte. Jde o ocet, který stačí aplikovat na houbičku a mechanicky dlažbu vyčistit. Použít se dá jak klasický lihový ocet, tak i alternativa v podobě bílého octu. Pokud jde jenom o běžnou údržbu vaší podlahy, tak smíchejte horkou vodu s trochou octu a podlahu klasicky vytřete. Když chcete interiér také lehce provonět, můžete přidat i pár kapek esenciálního oleje.

Sůl

Nikoliv ta kuchyňská, ale naopak sůl Epsom, která se dnes používá na detoxikaci těla. Je však i dobrým čističem. Jak na dlažbu, tak i na samotné spáry. Stačí sůl rozmíchat ve vodě a tu nalít do rozstřikovače. Vodu následně aplikujte na podlahu, nechte působit a potom klasicky setřete. A podlaha bude jako nová. Pokud je znečištění dlažby opravdu velké, můžete využít stejnou metodu jako s jedlou sodou a s pomocí vody a této soli vytvořit čisticí pastu.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]