Univerzální čistič prakticky celé domácnosti: S troubou, toaletou i pračkou si poradí tablety do myčky

Fotografie: Depositphotos

Ne každého baví uchovávat různé prostředky pro každý druh úklidu. Člověk se v nich stejně pořádně nevyzná, jen zabírají místo a padají na vás ze skříně.

Co takhle mít jeden univerzální čistič, kterým zvládnete vyčistit troubu, toaletu, pračku a také připálené hrnce? Ukazuje se totiž, že přesně takové řešení existuje. Kromě jednoduššího úklidu budete mít i kontrolu nad přebytkem věcí. Budete se divit, ale takový nástroj už máte doma. Ke všem zmíněným účelům se dá totiž použít tableta do myčky. Ano, přesně ta, kterou obvykle vkládáte k nádobí a pak už jen zapínáte program. Zvládne nejen nádobí, ale i troubu a další věci.

Trouba a tableta

Do kastrolu nebo zapékací misky nalijte vodu asi do poloviny objemu. Vložte ji do trouby a předehřejte ji na 100 stupňů. Tabletu do myčky vložte do misky a nechte ji takto asi 1,5–2 hodiny působit. Poté nádobu vyjměte, troubu vypněte a nechte ji trochu vychladnout. Vnitřek pak otřete měkkou houbou či vlhkým hadříkem. Dá se použít i papírová utěrka.

Čistá pračka uleví oblečení i peněžence. Filtr i buben osvěží například ocet

Čištění pračky

Pračka pravidelně čistí vaše oblečení, i ona však potřebuje jednou za čas důkladnou očistu. Uvnitř se hromadí vodní kámen a jsou tu i velmi vhodné podmínky pro plísně. Do bubnu hoďte 1–2 kusy tablety do myčky a nastavte program na 60 stupňů Celsia. Udržíte tak v dobrém stavu celé zařízení. Pravidelné čištění navíc napomáhá i delší životnosti celé pračky.

Tableta do toalety

Ošklivé skvrny, zažloutlé pramínky nebo nepříjemný zápach. To všechno vás může v koupelně potkat právě ve spojitosti s toaletou. A způsob, jak se toho zbavit, je opět tableta do myčky. Jednoduše ji hoďte dovnitř a počkejte, až se rozpustí. Nejdříve to bude vypadat, že se nic neděje, ale dejte tomu čas, ideálně přes noc. Pak narazíte na pěnu a vnitřek snadno vyčistíte kartáčkem. Pokud špína i tak drží, proces zopakujte.

nádobí myčka
Fotografie: Pixabay

Připálený hrnec

Ani čištění připáleného hrnce nemusí obnášet dlouhé drhnutí. Navíc byste se tak vystavili riziku poškození povrchu. Dovnitř nalijte horkou vodu, vložte tabletu do myčky a počkejte na rozpuštění. Nechte působit 2–3 hodiny a následně vše setřete houbičkou.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]