Nahlédněte do historického domu, ve kterém bydlí americká herečka Anne Hathaway

Herečku Anne Hathaway známe především z filmů Deník princezny či Ďábel nosí Pradu. Dnes se ale nebudeme věnovat její herecké kariéře, naopak nahlédneme do jejího soukromí. Konkrétně zavítáme do jejího historického domu, který společně se svým manželem Adamem Shulmanem vlastní ve slunné Kalifornii.

Dům s příběhem

Dům, který dnes Anna Hathaway vlastní, má velmi zajímavou historii. Jde o na americké poměry velmi nevšední dům ve stylu švýcarské horské chaty, který byl postaven již v roce 1906. O deset let později ho ale velmi poničil požár, a tak musel být zrekonstruován.

Před Anne Hathaway měl dům i další slavné majitele, například módního návrháře Yves Saint Laurenta či režiséra Wese Andersona, který zde každoročně pořádal velmi okázalé silvestrovské večírky. Anne Hathaway uvedla, že se do domu zamilovala na první pohled, neboť je skvělou kombinací romantiky a designu. Poté, co dům koupila, nechala interiéry domu designově vytvořit ve známém londýnském architektonickém studiu Shamshiri tak, aby odpovídaly potřebám její rodiny.

Kousek Švýcarska v Kalifornii

Studio Shamshiri se při rekonstrukci interiérů rozhodlo pro návrat ke kořenům, tedy vytvořit je na základě historických snímků švýcarských loveckých chat ze začátku dvacátého století. V celém domě tak dominují materiály jako dřevo, kožešiny a kámen, které mu dodávají jeho neopakovatelnou atmosféru, ale zároveň je vše velmi elegantní, praktické a moderní.

Dům je tak skvělou kombinací nového a starého, tradice a modernosti. Obývacímu pokoji dominuje především krásný kamenný krb, který za dlouhých zimních večerů domu dodá teplo i specifické kouzlo, nalezneme zde ale i klavír, pohodlnou sedací soupravu a křesla. Kuchyň disponuje moderními spotřebiči i dostatkem prostoru pro přípravu jídla i pro hosty, její součástí je i dlouhý stůl, který vytváří dojem jakéhosi ostrova. Okolo domu se nachází rozlehlá zahrada s množstvím zeleně, kterou je možné se kochat také z mnoha teras, kterými dům disponuje.

Fotografie: Stephen Kent Johnson

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]