Muž předělal starý autobus na plnohodnotné bydlení. Interiér zaslouží maximální uznání

Fotografie: Depositphotos

Užívat si cestování a zároveň být stále doma je velmi hezká představa. Ta se podařila splnit Dannymu, který vlastnoručně přebudoval starý autobus.

Danny se rozhodl vzít život do svých rukou a žít tak, jak vždy chtěl. Vzal si do parády starý školní autobus, jejž vlastními silami předělal na skvostné bydlení, kterému opravdu nic nechybí. Tento způsob bydlení je stále více populární, a to nejen v Americe či Kanadě, ale i v České republice a jiných evropských zemích. Jeho příběh, který přináší web MyPositiveOutlooks, dává mnoho námětů na přemýšlení, ale také ukazuje, že i malý prostor lze předělat v plnohodnotné bydlení, jemuž nic nechybí.

Prioritou jsou pro něj knihy

Také máte spoustu knih a nevíte, jak je skladovat? Pro Dannyho bylo při jeho přestavbě, která trvala celkem 2 roky, zásadní, aby měl kde uložit své knihy. Různě v prostoru tak má pevné a prostorné police, jež pojmou všechny jeho oblíbené tituly. Při tak malém prostoru člověk musí využít každý centimetr a zvážit, co opravdu k životu potřebuje a bez čeho se obejde, říká web BHG.

Lidé tak často volí různé druhy skládacího nábytku a využívají i prostor pod pohovkami či pod schody. Podobně uvažoval Danny a také má mnoho multifunkčního nábytku, který šetří prostor. Ostatně na pořizování vybavení lze také ušetřit nemalé peníze. Pokud jste zruční, můžete si levně vyrobit konferenční stolek nebo zahradní nábytek, který zútulní venkovní prostor, jak jsme na BydlímeÚtulně informovali.

Pohodlný domov na kolech

Velkou výhodou Dannyho bydlení je mobilita. Protože odmalička miluje přírodu a rád cestuje, byla pro něj volba bydlení na kolech jasná. Stejně uvažovala například i mladá americká rodina, která se svými 5 dětmi cestuje a zároveň bydlí v autobuse přetvořeném na míru jejich potřebám. I o tom jsme na BydlímeÚtulně psali.

Malý domek je v nejužší části široký pouze 1,37 metru. Postavila ho údajně zhrzená exmanželka

Dannyho autobus disponuje také plně vybavenou kuchyní a spíží, kde má veškeré suroviny potřebné k vaření. Rovněž koupelna, ač malá, ukrývá sprchu a kompostovací separační toaletu. Dokonce našel i způsob, jak v zadní části autobusu vybudovat malou garáž, kde má nářadí, dřevo na topení, vodu i náhradní propanovou láhev. Energii si vyrábí sám pomocí solárních panelů, které jsou umístěny na střeše autobusu. Mimo to má ale také malá kamna, jimiž si přitápí. Střecha také slouží k jeho oblíbené aktivitě. Tou je jóga.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]