Mladé sestry se rozhodly splnit si sen. Dodávku předělaly na útulné bydlení na kolech

Fotografie: Depositphotos

Dvě sestry si bez jakýchkoliv dřívějších zkušeností samy přestavěly dodávku. Teď v ní našly domov, přičemž společně cestují a poznávají svět.

Dvě sestry původem z Velké Británie se společně toulají světem a poznávají jeho zákoutí. Domovem na jejich cestách jim je vlastnoručně přestavěná dodávka s veškerým vybavením. Nechybí jim v ní ani kuchyně, sprcha či záchod. S sebou si vozí dokonce i jízdní kola. Splnily si tak celoživotní sen za nízké náklady.

Dvě mladé ženy, dvě sestry

Christie se ve svém dospělém životě necítila příliš šťastná, něco jí v něm chybělo. To „něco“ se jí podařilo objevit na internetu mezi videi na YouTube, v nichž lidé sdíleli své zkušenosti se životem na cestách. Christie to zaujalo, připadalo jí to jako permanentní prázdniny, a protože ji v jejím životě nic nedrželo, pustila se do toho. U své sestry Emily našla podporu a posléze i cestovní partnerku.

Aniž by měly nějaké zkušenosti, koupily si sestry Citroen Relay z roku 2016 a začaly přestavovat. I přesto, že je auto vyšlo přibližně na 230 000 Kč, což byla výhodná koupě, zjistily, že mají tak trochu štěstí v neštěstí. Krátce po zakoupení je totiž čekala kompletní výměna motoru, což si vyžádalo finance, se kterými nepočítaly. Nicméně se nenechaly odradit, a jak je zřejmé z článku na Riexploring, povedlo se jim vše po osmi měsících dotáhnout do konce.

V dodávce jim nic nechybí

Ačkoliv daleko běžnější bývá, že se na cesty společně vydávají partneři (o některých jsme psali i na BydlímeÚtulně), sestry si své soužití pochvalují. Jak samy uvádějí, mají stejnou povahu, což jim vše usnadňuje. Umožnilo jim to se dohodnout i na veškerém vybavení, které v dodávce mají. Kuchyňský kout je tak třeba velmi malý, protože dívky nerady vaří, zatímco samozřejmostí pro ně bylo zajištění toalety a sprchy.

Mladá žena shromáždila úspory na koupi zchátralého domu. Obdivuhodnou přestavbu zvládla na výbornou

Většinu interiéru dívky vytvořily z překližky. V přední části své „domácnosti“ mají jídelní kout, který zároveň ukrývá veškerou techniku nutnou pro provoz. Elektřinu jim totiž zajišťují solární panely v kombinaci s lithiovou baterií. Na tento prostor navazuje již zmíněná kuchyně s malou lednicí a na druhé straně sociální zázemí. Zadní část dodávky okupují velké postele.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]