Funkční nápady pro malý obývací pokoj, které mají velký dopad na jeho vzhled

Fotografie: Pexels

Využití všech prostorů ve svůj prospěch a změna dekorů, které místnost opticky zvětší je řešení, jak z malého pokoje udělat příjemný prostor pro žití.

Malé prostory si zaslouží být vyzdobené a využité stejně jako prostorné místnosti. Je však nutné je vybavit tak, aby nepůsobili přeplněně. To pochopitelně nemusí být vůbec jednoduché. Obývací pokoj je centrum domova. Právě tam chodíme odpočívat, případně se bavit. Tyto nápady pro malé obývací pokoje vám ukážou, jak využít omezený prostor.

Fotografie: Pxhere

Zkuste natřít lišty okolo místnosti

Snadný způsob, jak osvěžit malý prostor je natřít lišty. Zejména v malém prostoru může čerstvý nátěr udělat mnoho a přitáhnout pozornost. Kromě toho můžete opticky větší prostor vytvořit také pomocí zrcadel. Odraz zrcadla oklame oko, aby si myslelo, že je prostor větší. Navíc použití zrcadel různých velikostí, tvarů a stylů naplní prostor osobním stylem. Vhodné je také vyměnit závěsy za žaluzie. Závěsy totiž prostor příliš uzavírají.

Fotografie: PxFuel

Pamatujte také na to, že všechno by mělo mít své místo. Pokud jde o ukládání věcí, přemýšlejte svisle, využijte prostor až ke stropu. Pokud máte velkou pohovku, vyměňte ji za sedačku. Skvělým tipem pro malý obývací pokoj je využít prostor například tak, že televizor v něm skryjete například pomocí rozbalovací mapy, která bude krásným doplňkem. Další možností je před televizi umístit například obraz nebo ji udělat sklopnou.

Vytvořte si mediální centrum

Pokud je součástí vaší vize mediální centrum, pak zvažte tenké provedení. Elegantní a štíhlé konzole jsou ideální pro ty, co mají málo prostoru. Úložný prostor vám na místo skříní mohou poskytnou koše. Jsou jemné a dodají prostoru přirozenou atmosféru. Vhodné je také přidat úložiště blízko stropu. Existují například inovativní stojany na oblečení. Vhodné je také vymalovat světlou barvou.

Fotografie: Pixabay

Stěny je pak vhodné vyzdobit nějakým zajímavým a okouzlujícím dekorem. Vhodné jsou také svislé obrazy. Volte však i v tomto případě spíše světlejší. Vhodné je zvolit do malé místnosti moderní nábytek. Ten je totiž nízkoprofilový. Do malé místnosti se tedy hodí mnohem více než například rustikální nábytek nebo staré obývákové stěny, jaké známe z osmdesátých let.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]