Ideální místa pro efektivní domácí odpočinek a minimalizaci stresu

Každý má různé úrovně emocí a starostí, ale jedna věc je jistá, že se musíme o sebe začít více starat, o své zdraví a samozřejmě odstranit stres, který je příčinou mnoha onemocnění a psychických problémů. K tomu pomůže mít doma místo, kde se budeme cítit naprosto skvěle, uvolněně. Místo, kde si lze jen tak sedět, číst knížku, meditovat nebo poslouchat příjemnou hudbu. Přinášíme vám 5 tipů na místa, která jsou pro relaxaci vhodná.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je místo, kde se potkáváme s přáteli i rodinou. Ovšem také místo, kde můžeme relaxovat. Vždy záleží na tom, jak početná rodina je. Jestliže je váš obývací pokoj docela frekventované místo, pak budete muset zvolit pro tyto okamžiky jinou variantu. Pokud bydlíte jen sami, případně ve dvou či ve třech, je možné vytvořit si z obývacího pokoje takové útočiště. Použijte marocký či bohémský styl s pohodlnými polštáři, koberečky a obklopte se přírodními prvky, rostlinami.

Ložnice

Nepřipadá-li obývací pokoj v úvahu, pak si relaxační zónu můžete vytvořit v ložnici, kde se alespoň na chvíli zavřete a užijete si klidu. S vytvořením relaxačního místa vám pomohou světlé barvy, příjemné materiály, pokojové květiny, světýlka a třeba knihy. Každý má rád rozdílné věci, a také jiné dispoziční možnosti. Zařiďte si ložnici tak, abyste se těšili na chvíle klidu v ní.

Balkon nebo terasa

Mít balkon je velká výhoda. Zvlášť, když je balkon situován do přírody (nikoliv na městský ruch) a přeje i přívětivé počasí. I na balkon je možné dát drobný nábytek, přikrývky, polštáře, světýlka, rostliny a učinit z něj oázu klidu a pohody.

Koupelna

I z koupelny je možné udělat relaxační prostor a vůbec to není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Koupelna zařízená v přírodním stylu bude to pravé ořechové.

Mnohdy stačí jen drobné změny a úpravy a koupelna se změní k nepoznání.

Dvorek či malá zahrádka

Vůbec nevadí, když nemáte velkou zahradu, kde by bylo možné umístit houpací síť, křeslo nebo jinou pohodlnou houpačku. Člověk toho nepotřebuje zase tak mnoho, aby se mohl cítit dobře. Opět stačí dotek přírody – dřevěný zahradní nábytek (klidně vyroben z palet), pohodlné/měkké polštáře, rostliny, světýlka a klidně i kobereček, který na noc uklidíte, pokud není dvorek krytý přístřeškem.

Fotografie: Homemydesign, Thehouseshop