5 triků pro malý obývací pokoj, aby nepůsobil stísněně!

Máte maličký obývací pokoj a nemáte nejmenší tušení, jak ho zařídit tak, aby nepůsobil stísněně? I malý obývací pokoj může vypadat vzdušně a hezky. Jen je potřeba umět činit kompromisy a nesnažit se do něj nacpat vše.

Včetně velké sedací soupravy či televizoru. Přinášíme triky, díky kterým se vám povede i z malého obývacího pokoje udělat místnost, kde budete svůj čas trávit nejraději.

Drobný sedací nábytek

Je jasné, že do malé místnosti se velká sedací souprava příliš nehodí. Ukrojila by ze vzdušnosti a obývák by působil stísněně. Přednost dejte menší pohovce a ideálně, když budou vidět nohy nábytku. Je lepší, když jde vidět kousek podlahy pod ní, než aby nábytek doslova seděl na podlaze. Tento trik využívají i malé ženy – jen si vezměte, co dokáží udělat s nohama takové podpatky. Stejně tak i pohovka na elegantních nožkách vnese do malého interiéru jiskru. Pokud vám dvoumístná pohovka stačit nebude, vyřešte sedací prostor pomocí pufů a taburetů.

Skleněný konferenční stolek

Sklo, zrcadla a lesklé plochy zvětšují opticky místnost a dodávají jas/světlo. Do malého obýváku použijte světlé barvy a přednost dejte skleněným povrchům. Může jít třeba o konferenční stolek.

Ucelený nábytek a TV na stěnu

Do malé místnosti volte pokud možno nábytku co nejméně. Jestliže potřebujete umístit knihy a jiné věci, zvolte otevřený regálový nábytek. Regál přichyťte do zdi. Věci, které nechcete, aby byly na očích, ukliďte do stylových bedýnek, košíčků či krabic a nechte v regálu. Zbytek prostoru by měl zůstat otevřený. Neukrajujte zbytečně nic z již malého prostoru. Nábytkem místnost jen utlučete. Místo TV stolku dejte přednost televizi na stěně. Pokud přeci jen nějaký ten nábytek pořizovat budete, pak by mělo být vše ucelené a pohromadě. Rozházený nábytek na útulnosti malé místnosti nepřidá.

Posouvací dveře

Častým problémem bývají i klasické dveře, které zbytečně ukrajují kus místa. Proto jsou lepším řešením dveře posouvací. Vybírat lze posouvací podél zdi, ale i dveře do pouzdra. Druhá varianta je finančně nákladnější a vyžaduje stavební úpravy. První varianta je levná a rychlá.

Úklid

V malé místnosti je potřeba neustále udržovat úklid. Nicméně pokud je minimalisticky zařízená, není důvod skladovat zde nepořádek. Nádobí po sobě hned odnášejte, deku ukliďte do ložnice a polštářky na pohovce hezky načechrejte a máte hotovo.

Obrázek: pixabay