Nápady na výzdobu či změnu místností, které zvládnete během odpoledne či víkendu

Toužíte už delší dobu po nějaké interiérové změně, ale tak, aby to bylo pokud možno rychle a levně? I to je totiž možné. Stačí jen chuť a odvaha pustit se do tvoření. Přinášíme vám tipy, kde si možná vyberete i vy. Ať už v dětském pokoji, ložnici či obýváku.

Hory v pozadí

Nejdříve je potřeba vymalovat stěnu základním odstínem. Jakmile barva uschne, předkreslete si obyčejnou tužkou horské scenérie. Poté vezměte další odstíny a jeden po druhém vymalujte. Nakonec nařeďte bílou barvu a pomocí houbičky naneste barvu na horské vrcholky, tím vytvoříte iluzi jemné mlhy.

Přeměna židlí za jeden den

Pokud máte starší židle, které se vám již okoukali, můžete je opět vzkřísit pomocí barev, štětců a papírové pásky. Židli je potřeba nejdříve zdrsnit smirkovým papírem, očistit, opravit případné kosmetické vady. Poté zlatou nebo jinou barvou nabarvíte horní a dolní část židle. Po uschnutí barvy nalepíte papírovou pásku a židli nabarvíte další barvou.

Nalepovací páska na stěnu – za jeden den

Vzhled stěny lze změnit i pomocí nalepovacích pásek na stěnu. Mohou být v jedné barvě, ale i různě barevné. Stěnu nejdřív vymalujte v matné barvě, poté nalepte lesklé pásky. Pásky můžete lepit i na současnou stěnu, je-li malba čistá a použít pásky dle vlastních preferencí. Mimo lepení pásek, je můžete i namalovat. K tomu budete potřebovat opět papírovou pásku a vodováhu, pro rovné značení čar. Dále pak barvy dle svého výběru.

Změna vzhledu schodů za víkend

Nejdříve je potřeba schody připravit. Zbrousit, opravit vady, vyčistit a odmastit. Schody nejdříve namalujte v základní barvě a počkejte, až zcela uschnou. Poté použijte papírovou malířskou pásku a začněte nanášet další barvy. Pokud máte dost vlastní fantazie, můžete schody nabarvit i jinak, případně doplnit o nějaké kresbičky (kytky, vzory).

Dvou-tónový efekt stěny

Pro odvážný vzhled vytvořte dvou-tónový efekt stěny. Rozdělení barev nemusí být přesně napůl. Předěl barev přizpůsobte výšce vašeho nábytku. Předěl by měl být precizní a rovný. Pokud se vám nepovede perfektní předěl, použijte nalepovací lištu nebo ozdobnou decentní borduru.

Obrázky: housebeautiful