Tapety jsou velmi moderní záležitostí a promění každý interiér k nepoznání

Tapety byly velkým trendem na konci 90. let a opět jsou populární. Dělíme je na několik typů na základě vzoru a textury. Lze je snadno použít v každém koutě domova, ať už v ložnici, obývacím pokoji, dětském pokoji, kuchyni, předsíni či koupelně. Vytapetovat můžete celou místnost nebo pouze jednu stěnu či určitou část.

Design zdi může být výrazem vaší individuality. Vyberte si své oblíbené barvy a vzory, které odpovídají vaší osobnosti a které pozitivně ovlivňují vaši náladu. Pokud se jedná o dominantní (extravagantní typ tapety) je lépe soustředit barvy, vzory, obrázky na jednu zeď, aby se vytvořilo zaměření na jednu oblast, obsah vaší stěny by se neměl replikovat v celé místnosti. Působilo by to chaoticky a ztratilo by se ono kouzlo.

3D tapety

Díky nim velmi snadno vytvoříte fiktivní místo, nechte tedy, ať fantazie pracuje. Tento typ tapet se většinou umisťuje pouze na jednu stěnu.

Haptické efekty

Díky přírodním a zeleným odstínům, které mají grafický a moderní design, jsou nápadné haptické efekty. Pohled na tuto tapetu je velmi příjemný. Taková zeď už nevyžaduje žádný jiný typ zdobení. Naopak poličky nebo cokoliv jiného by mělo rušivý efekt.

Kovové prvky

Kovové prvky odráží modernost v jakémkoliv prostoru. Tapeta působí přitom jemným a nevtíravým dojmem. Změnila místnost a její atmosféru k nepoznání.

Dotek přírody

Pokud si nepotrpíte na výrazné tapety, pak se vám bude určitě líbit tato střídmost. Tapeta se hodí do relaxačního koutku úplně stejně, jako třeba do ložnice nebo jiné místnosti.

Geometrická tapeta

Spojte sofistikovanost, vzor a nádhernou vizuální přitažlivost dohromady a vznikne vám úžasný prostor.

Odvážné květinové tapety

Květinové vzory propůjčují uvítací, veselou a klasickou přitažlivost do jakéhokoli prostoru. V moderním designu může kreativní dekorace konkrétní stěny v místnosti zcela proměnit prostor. Když správně zvládnete různé faktory světla a barev, můžete vytvořit něco mimořádného.

Stěna a dveře

Klidně můžete použít tapetu na stěnu i dveře a sjednotit v jeden celek.

Vzhled kamene

Zdi obložené kamenem mohou připomínat toskánské zdi v srdci Itálie. Vy je můžete mít díky velmi realistické tapety u vás doma. Kamenné obklady se často instalují na zeď kolem kamen. Co se týče tapety, tak samozřejmě musí jít o falešný krb. Velmi dobře u této tapety fungují teplé odstíny dřevěné podlahy, a dobré využití světla může zjemnit vzhled kamene.

Obrázky: interiordesignanddecorideas, ofdesign