Jak chytře využít prostor pod schodištěm? Budete příjemně překvapeni

Máte schodiště řešené tak, že se pod ním nachází prostor, který by bylo škoda nijak nevyužít? Pak se nechte inspirovat a podívejte se, jaké možnosti se vám nabízejí. Možná vás v této souvislosti napadnou i další kreativní nápady, jak tento malý, ale šikovný prostor využít.

Pracovní koutek

Stačí koutek vymalovat nebo vytapetovat, opatřit psacím stolem, lampičkou, policí pracovní koutek je na světě. Takovýto intimní koutek je vhodný nejen pro práci, ale i jako studijní koutek.

Knihovna

Opět stačí koutek vymalovat a opatřit regálem na míru. Pak už stačí jen naskládat knihy a máte hotovo. Případně si můžete vytvořit malou knihovnu rovnou s čtenářským koutkem. Umístíte tam pouze pohodlné křeslo, lampičku a můžete zde chodit číst a odpočívat.

Šatní prostor

Prostoru, kam ukládáme své svršky, není nikdy dost. Máte-li malou předsíň, ze které vedou ihned schody do dalšího patra, pak se právě pod schodištěm nachází ideální místečko, pro umístění šatního nábytku.

Obrazová galerie

Sešlo vám několik obrazů a nevíte, co s nimi? Vytvořte si svou vlastní malou obrazovou galerii. Obrazy samozřejmě musíte věšet promyšleně, aby to trochu i vypadalo.

Policová sestava

Prostor pod schodištěm můžete využít i pro dekorativní účely. Podívejte se, jak schodiště hned působí jiným dojmem, když se těsně pod ním nachází poličky, kde můžete vystavit různé dekorace, trofeje z dovolených a fotorámečky.

Prostor pro domácího mazlíčka

I váš domácí mazlíček může mít svůj vlastní prostor. Opět stačí vymalovat, opatřit prostor vhodným osvětlením a zbudovat pelíšek na míru. I pes má rád svůj klid a uvítá koutek, kde mu bude dopřáno soukromí.

Kumbál

Pod schodištěm můžete vybudovat i stylový kumbál na věci, které mají být ukryty. V tomto případě je vhodné místo opatřit dvířky. Ukrýt tak do tohoto prostru můžete vysavač, žehlicí prkno, úklidové prostředky a další věci, které zkrátka nemají být vidět.

Obrázky: idealhome.co.uk