Naučte se zbavit prachu tak, abyste ho nemuseli utírat každý druhý den

Fotografie: Shutterstock

Prach dokáže doma udělat pěknou paseku. Máte pocit, že pořád uklízíte, a prach je neustále všude? V mnohých případech se to tak opravdu může zdát. Pak je velmi náročné najít nějakou motivaci a jít uklidit znovu.

Pokud máte v domácnosti ještě navíc alergika, nebo astmatika, prach je opravdu velkým nepřítelem. Může způsobovat kašel, ekzémy, bolest v krku i astmatické záchvaty. Začněte proto uklízet tak, aby prach nemusel být vaším úhlavním nepřítelem. Zbavte se ho tak, abyste si chvíli mohli vychutnávat pocit uklizeného interiéru bez nevzhledných a dráždivých nánosů prachu.

Fotografie: Freepik

Jak tedy správně uklízet

Všeobecně je známo, že na podlaze se usazuje nejvíce prachu bez ohledu na to, jakou máme doma podlahu. Proto, pokud chcete zamezit usazování nánosů prachu, je dobré každý den podlahu uklidit. Zametáním nepodchytíte tolik prachu, co luxováním. Proto se doporučuje každý den vysát. Pokud nemáte čas vysávat každý den, existuje dnes již plno možností, jak si vypomoci. Popřemýšlet můžete třeba o robotickém vysavači.

Také je známo, že se prach více a lépe usazuje v uzavřených místnostech. Proto doporučujeme denně větrat. Nepomůže vám to jen od prachu. Větrání také umožňuje vstup nového kyslíku do domu, který je pro nás životně důležitý a v neposlední řadě větrání také působí jako prevence proti plísním.

Fotografie: Freepik

Prach se rychleji a lépe usazuje v suchých a teplých místnostech. Samozřejmě to neznamená, že byste si doma měli udržovat neustálou zimu, ale nepřetápějte zbytečně dům, ideální je od 22 ° C do 23 ° C.

Prach se velmi dobře drží na záclonách, různých závěsech, kobercích, povlacích na židlích, pohovce, na povlečení v posteli a různých polštářích, ale i na listech pokojových rostlin, proto je dobré je občas osprchovat, nebo alespoň otřít listy vlhkým hadříkem. Pokud jste alergici nebo astmatici a potřebujete co nejvíce eliminovat množství prachu, sundejte veškeré přebytečné věci. Zkuste se zbavit koberců a dát místo nich jiné podlahy, stejně tak jako záclony a závěsy nejsou v interiéru smrtelně důležité. Bez nich budete mít méně práce, více světla doma a pocit většího prostoru.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]