Nebankovní půjčka – 6 důvodů proč se jí nebát

Nebankovní půjčka umožňuje získat nezbytně nutné finanční prostředky téměř každému. Bohužel z minulosti mají ne příliš dobrou pověst. Dnes je tomu naštěstí jinak a výhodami se nijak zásadně neliší od těch bankovních. Je to především z důvodu, že konkurence je v této oblasti poměrně vysoká, proto mnoho společností včetně těch bankovních nabízejí klientům přijatelnější podmínky a další benefity.

  1. Recenze a spokojení zákazníci

Nebankovní půjčka stále může představovat riziko, pokud si předem neprověříte společnost, u které chcete podepsat smlouvu. Naštěstí dnes existuje možnost surfovat po internetu a hledat lidi, kteří u dané společnosti již úvěr čerpali. Než tedy přikročíte k tomu, že si u vybrané instituce půjčku sjednáte, čtěte podmínky, návrh smlouvy a ptejte se, nebude-li vám něco jasné.

  1. Peníze ihned na účet

Mnoho lidí si sjednává úvěr u nebankovní instituce, přestože v bance nemají problém. Jediným důvodem jsou byrokratické překážky a zdlouhavé vyřizování. Potřebujete-li peníze v krátkém čase, může vám nebankovní půjčka zachránit kůži.

  1. Nebankovní půjčky bez registru

Stačí 2x nezaplatit měsíční paušál za telefon a rázem získáte nálepku neplatiče. Je jedno, zda vám poslali pozdě výplatu, nevyšli jste pro tentokrát s penězi či jste zapomněli dát příkaz. Získat tuto nálepku je dnes mnohdy dříve, než koupě páru nových bot. V nebankovním sektoru se nemusíte nikomu zodpovídat a nedívají se na vás skrze prsty.

  1. Rychlá online půjčka

K dalším nesporným výhodám patří možnost sjednání půjčky online. Nemusíte běhat od instituce k instituci. Online rychlá půjčka od 5 do 15 tisíc může být během krátkého okamžiku vyřízená.

  1. Možnost sjednat speciální podmínky

V bance se s vámi nikdo bavit nebude. Mají jasně stanovená pravidla a úředník je jen malý pán na to, aby mohl něco změnit. Kdežto v mnohých nebankovních společnostech jsou ochotni přistoupit na nižší splátku a delší splatnost. Každopádně se to projeví na tom, že zaplatíte o něco víc, ale s tím už se zkrátka musí počítat. Žádná půjčka není úplně zadarmo.

  1. Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

Je docela zdrcující žádat několikrát v různých bankách o úvěr a pokaždé slyšet totéž. Pracujete, dokonce jste začali i podnikat, nepovažujete se za postrah společnosti. Přesto z jednání v mnohých bankách ten pocit zažíváte. Nejen sociálně slabší vrstvy míří do nebankovních domů sjednat si půjčku. Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí každému, jsou určeny i začínajícím podnikatelům, kteří nemají jak dokázat svůj příjem.

Obrázek: pixabay.com