Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme během zařizování domácnosti

Fotografie: Pexels

To, že zařizování nového bydlení je náročné, je jasné skoro každému. Málokdo ale ví, že stejně složité je i stěhování nábytku nebo změna designu pokoje.

Během života se nevyhneme tomu, že budeme chtít nějakou místnost předělat. Může se jednat o změny malé a nenápadné, ale i o ty zásadní. Je to zcela přirozené, postupem času se totiž vyvíjíme a tím se mění nejen náš vkus, ale i naše potřeby. A ty se odrážejí na tom, jakým stylem a způsobem si zařídíme své bydlení. Přesto je ale dobré mít při předělávání pokoje na paměti pár zásadních chyb, kterých se často lidé dopouštějí. Ty nejčastější jsme pro vás sepsali, aby bylo jednodušší se jim vyhnout. 

Nemějte očekávání, která nejdou realizovat 

První velkou chybou, které se ale dopouštíme nejčastěji, jsou naprosto nerealistická očekávání. K jejich vzniku dochází jednoduše, během prohlížení letáku se nám zalíbí zařízení pokoje a usmyslíme si, že přesně tak musí náš byt vypadat. Často ale potom narazíme, protože se nám vybavení do bytu vůbec nehodí nebo není správných rozměrů. Myslet také musíme na to, že skutečný život nevypadá jako v katalogu. Na obrázek, do kterého jsme se zamilovali, je proto zapotřebí dokreslit použitou skleničku, zapomenutou hračku nebo zapadlou ponožku. 

Fotografie: Pexels

Často se také dopouštíme hromadění věcí, které jsou naprosto zbytečné. Náš domov nebude nikdy působit útulně a čistě, pokud budeme neustále schovávat věci, které by se jednou mohly hodit. Aby náš prostor působil uspořádaně, musíme tyto přebytečné věci vyhodit. To samé platí i o našem šatníku. Nemá smysl schovávat 4 kalhoty s tím, že do nich jednou zhubnu. Ruku na srdce, s největší pravděpodobností se tak nestane. A pokud ano, je skoro jisté, že si poběžíme koupit kalhoty nové.

Smiřte se s realitou, kuchyň nebude nikdy jako z katalogu 

Představa, která se naprosto liší od reality, je dokonale uklizená kuchyň. Je to nejen velmi pracné, ale také naprosto neefektivní. Aby totiž naše kuchyň vypadala stejně jako v letáku, museli bychom po každém použití schovat všechny spotřebiče. A to se třeba u rychlovarné konvice nebo kávovaru jeví jako naprosto nesmyslné. Přístroje, které za běžného provozu používáme několikrát denně, nemá smysl po každém použití uklízet do skříně. 

Fotografie: Pexels

Vyhněte se také velkému množství úložných boxů a krabic. Na první pohled jejich uspořádání může působit dobře a budit dojem čistého bytu, dopad na naši psychiku je ale ve skutečnosti opačný. Abychom nepropadali zbytečné depresi, je zapotřebí, aby naše oči viděly rozmanité věci. Proto se nebojte si na policích vystavit suvenýry z dovolené nebo dárky. V domě, který bude spíše jako sklad krabic různých velikostí a tvarů, se nebude útulně cítit nikdo.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]