Partneři postavili elegantní malý domek. Praktický interiér je však prostornější, než se na první pohled zdá

Fotografie: Depositphotos

Když si po příchodu z práce mladí partneři z exotického Nového Zélandu dopřejí sklenku na terase, výhled, který k tomu mají, je k nezaplacení.

Malé domky mohou sloužit jako přechodné i trvalé bydlení, zázemí během stavby hlavního domu nebo investice v případě pronajímání. Anebo postupně všechno dohromady. I proto se mladí partneři rozhodli do stavby svého tiny house vložit téměř 2,5 milionu korun.

Exkluzivní výhled do přírody

O existenci minidomků, tzv. tiny houses, se Angus z Nového Zélandu dozvěděl víceméně náhodou. Začal totiž pracovat pro jistou společnost, jež domky stěhovala na místo určení. Angusovi po krátké době došlo, že takové bydlení by mohlo vyhovovat jemu i jeho partnerce. Rozhodli se proto opustit velký dům, ve kterém doposud bydleli, a na vrcholku svažitého pozemku si postavili vlastní kousek ráje.

Angus posléze učinil i velké rozhodnutí ohledně své kariéry a založil si vlastní firmu na přepravování minidomků. A jak sám uvádí pro web MyPositiveOutlooks, po celém dni ježdění je rád, že se může uchýlit do svého teplého, útulného a pohodlného domova. Jeho okolí poskytuje doslova panoramatické výhledy, jež si lze užít i z nespočtu oken, které domek má.

Plnohodnotná výška i v patře

Domek měří na délku 10 metrů, na šířku 3,1 metru a na výšku 4 metry. Ani ve druhém patře tak není problém se narovnat. Angus stavbu doplnil o technické zázemí, které umístil do přepravního kontejneru, prostornou terasu nebo venkovní předsíň. A přestože (či možná právě díky tomu), že předsíň není součástí interiéru domu, slouží možná ještě lépe, než vykresluje portál PosterShop. Angus zde má uložené i např. kolo.

Šéfkuchař přestavěl starý autobus na pojízdný domov. V elegantním interiéru objevuje svět

Interiér je rozložen oproti jiným tiny houses odlišně. V přízemí tak najdeme na jednom konci rozlehlou kuchyni, zatímco na druhém oddělenou koupelnu dokonce se splachovacím záchodem. Předěl mezi místnostmi tvoří jídelní prostor s rozkládacím stolem. V patře nad kuchyní mají partneři velký obývací pokoj se sedačkou a nad koupelnou ložnici s manželskou postelí. Jejich bydlení jim nabízí vše, co potřebují, stejně jako ženě, která si postavila praktický minidomek na pozemku rodičů, a o níž jsme psali na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*