Jak si zařídit domov v country stylu – aneb venkov ve městě

Pojem „country styl“ (venkovský styl) zahrnuje obrovské množství možností, jak si byteček v tomto duchu zařídit. V takto zařízeném interiéru najdete krb (či imitaci krbu), dřevo, trámy, kameninové obložení, cihly, starý nábytek a různé barevné kombinace od hnědé, zelené, modré přes žlutou, oranžovou či červenou.

Výčet zdaleka není úplný a pod pokličkou venkovsky laděných bytů najdete úžasné kombinace, moderna + venkov, retro + venkov a další. Neexistuje nic jako doslovný návod. Nicméně přinášíme vám kapku inspirace, pokud venkovský styl bydlení patří k vašim oblíbeným.

Country kuchyň

Na první dojem moderní kuchyňská linka, ale stačí pár úprav a rázem je z ní útulná venkovská kuchyňka. Prim zde hrají posuvné dveře, které není pro šikovného kutila těžké vyrobit. Dalším prvkem je dřevěné obložení na stropě a trámy. Klíčové jsou i doplňky, jako je lustr, mísa na ovoce a zeleninu či dřevěný tácek.

Oslnivá modrá a bílá

Bydlet na venkově má skutečně něco do sebe. Nicméně ne každý má možnost přestavět stodolu na bydlení. Použijte tedy modrou, bílou a přírodní dřevo pro vytvoření venkovského stylu. Nepřehlédnutelný je bezpochyby i lustr. Koně si můžete pořídit na tapetě, živého byste do bytu asi nedostali, a i kdyby, sousedé by nadšení nebyli.

Kuchyňský dřez

Dřez, který vidíte na obrázku je velmi oblíben také u stylu vintage. Stačí tedy vyměnit kuchyňský dřez, úchytky na kuchyňské lince, obložení a využít kouzlo dřeva.

Jednoduché stolování

Tato úžasná jídelna vás nemusí stát tolik peněz, jak si mnozí myslí, že country styl stojí. Stůl a lavice jsou ve skutečnosti pikniková sada na zahradu. Pokud někde splašíte ještě i starý žebřík, pak máte vyhráno. Všimněte si opět doplňků, jako je lustr a paroží. Dekoraci na stěnu můžete vytvořit z nádobí.

Nábytek z blešího trhu

Nábytek je pořízen z druhé ruky. Někdo se zbavuje – druhý s radostí kupuje. Pak už stačí jen hezky nazdobit a kouzelný interiér je na světě.

Originální vana a sprchový závěs

Pravdou je, že tyto vany nejsou zrovna levnou záležitostí. Nicméně ušetříte za nákladné sprchové panely. No nevypadá taková staro-nová koupelna úžasně? Vsadíme se, že řada z vás by hned měnila tu svou moderní za tuto venkovskou. To by se relaxovalo…

Další hezká kuchyně

Všimněte si, že se v poslední době vrací móda poliček namísto horních skřínek. Co ještě si můžete všimnout? Spodní dvířka nahrazují až příliš často závěsy. To je typické opět pro vintage i country styl. Dále pak komody, vitríny, dřevo, košatina.

Na závěr

I stávající moderní domácnosti lze vyšperkovat nádechem venkova. Stačí jen použít pár dekorací a prvků – poličky, žebříky, starší nábytek, textilie, kování, úchytky, lustry, lampičky apod. Tak co, jdete do toho?

Obrázky: countryliving.com