Nejdražší domy a byty světa. V jedné z nemovitostí bydlel i Bill Gates

Ve světě byznysu a celebrit existuje mnoho lidí, u kterých to vypadá, jako by se jich problémy běžného života vůbec netýkaly. Kupují si finančně nákladná auta, jachty, oblečení, šperky, chodí na večírky, ale především investují nemalé částky do honosných bytů a domů s golfovými hřišti, odpočinkovými altánky, několika bazény, krásnými a rozlehlými zahradami.

My vám dnes prozradíme, kde se nacházejí nejdražší sídla světa a kolik taková paráda stojí. Pojďme na to – nejdražší domy a byty světa. 

Hearstovo panství – Beverly Hills

Cena toho panství činí 168 miliónů dolarů. Sídlo dříve vlastnil mediální magnát William Randolph Hearst, podle kterého byl natočen i film Občan Kane (film režiséra a spisovatele Orsona Wellese). Toto sídlo má vlastní diskosál a dokonce i divadlo. V jeho sousedství bydlí hvězdy zvučných jmen. Jako Tom Cruise, Katie Holmes nebo Beckhamovi.

Fairfield ponde – Amerika

Jedná se o nejrozlehlejší rezidenci v Americe s 63 akry. Nachází se v ní 29 ložnic a ještě o 10 více koupelen (39). Dále nechybí 90 stop dlouhá jídelna, 5 sportovních hřišť a bowlingová dráha. Místí lidé jsou pobouřeni, že nejde o luxusní lázně ani hotel, ale o gigantické privátní sídlo s cenou 170 miliónů dolarů.

The Penthouse – Londýn

Nejvýše položený „byt“ v komplexu One Hyde Park je s cenou 6 tisíc liber za metr čtvereční zároveň nejdražším bytem na světě. Jeho vybavení je jako vystřižené z poslední „bondovky“. Nejvyšší bezpečnost bytu zajišťuje speciální komando a neprůstřelná okna. Nestačila-li by k záchraně obyvatelů skrytá bezpečnostní místnost, existuje tajná úniková cesta do přilehlého hotelu Mandarin. Kompletní cena bytu činí 200 miliónů dolarů.

Vila Leopolda – Sídlo na francouzské riviéře

Z ceny „Vila Leopolda“ se vám zatemní před očima. Činí 506 miliónů dolarů. Cena je tak vysoká zejména díky pozornosti tisku. Vilu nechal postavit belgický král Leopold II. v roce 1902. Za svou éru se stala domovem mnoha slavných lidí – bydlel zde například Bill Gates. Vila má rozlohu přes 8 tisíc čtverečních metrů, bowlingovou dráhu, sportovní hřiště, několik kuchyní a 19 ložnic, obývací pokoj a kinosál. Na pozemcích se nachází ještě i několik domů pro hosty, plavecké bazény a zahrady, které na plný úvazek zaměstnávají kolem 50 zahradníků.

Antila v Mumbai

Cena tohoto kompletního domu činí 1 miliardu dolarů. Tato „skleněná věž“ s 27 patry a 4 tisíci metry čtverečními se každá dvě poschodí liší. Tuto věž (chcete-li dům) vytvořil její extravagantní majitel Mukesh Ambani. Věž je vysoká přes 570 stop. Vchod zajišťuje služebnictvo (celkem 600 lidí). Antila činí ze všech ostatních luxusních sídel velikostně i finančně skutečné trpaslíky.

Obrázek: pixabay.com