6 originálních domů, které zaručeně nikdo nepřehlédne

Každý má silně zakořeněnou touhu mít vlastní střechu nad hlavou. Proto mnohdy lidé bydlí v mini domcích, přestavují garáže na bydlení, zámořské kontejnery či sklady. Pojďte se s námi podívat na neobvyklé domy. Mnohé z nich slouží pouze k ubytování, ale v některých žili a žijí doposud lidé.

Mini dům v Anglii

Dům, který se nachází v Conwy, je v Guinnessově knize rekordů. Jeho rozloha je 5,49 m². Lidé v něm žili od 16. století do roku 1900. Rybář Robert Jones byl poslední člověk, který v domě žil, ale kvůli nízkým stropům se musel vystěhovat. Dnes je to muzeum, které patří Jonesovým potomkům.

Ptačí dům

Ufogel (chcete-li) ptačí dům se nalézá v Alpách. Ufogel je ve skutečnosti spojení dvou slov UFO a Vogel (UFO netřeba dlouze vysvětlovat a Vogel znamená v Německu PTÁK. Jedná se o prázdninový dům o rozloze 45 m² a je možné si jej pronajmout za 120 euro/2 osoby/noc. Interiér je téměř celý ze dřeva.

 

Plovoucí dům – The Exbury Egg

Spojení designérů a umělce dalo vzniknout tomuto plovoucímu „vajíčku“ – domu. Neobvyklá dřevostavba se nachází v zátoce řeky Beaulieu v anglickém hranství Hampshire. Dům ve tvaru vejce plave na vodě a je takovým pokusem umělce a badatele životního prostředí Stephana Turnera.

Hotel v Boeingu v Kostarice

Tento Boeing 727 měl velké štěstí, že má tak úžasný odchod do „důchodu“. Jeden z podnikatelů v Kostarice koupil tento letoun a umístil ho poblíž azurové laguny a najal návrháře, aby jej předělali na hotel. Jsme si jisti, že toto mistrovské dílo vám zaručuje bezpečný let.

Skládací domy

Společnost Heijmans postavila tyto unikátní mini-domy, které složíte za jediný den. Domy jsou vybaveny kuchyní, ložnicí a obývacím pokojem. K dispozici je také útulná terasa s ratanovým nábytkem jako bonus.

Eko-dům pro snowboardisty

Mike Basich, vynikající snowboardista, si vybral malý dům (23 m²), který postavil v horách. Použil pouze ekologické materiály k vytvoření této útulné budovy a teplo a světlo zajišťují solární články.

Obrázky: brightside.me