Nejen vlhčený ubrousek či tenisový míček pomůže docílit efektivního praní prádla

Praní prádla je v každé domácnosti naprosto nezbytná a nutná činnost, díky které je možné nosit stále čisté oblečení. Pokud jste to právě vy, kdo doma pravidelně pere, budou se vám hodit naše tipy a triky, pomocí kterých si tuto činnost zjednodušíte a zefektivníte. Podívejte se na výčet věcí, které jsou doporučovány. Některé možná znáte, jiné pro vás budou novinkou.

Vlhčené ubrousky

Používat by se měly ty kvalitní, které se jenom tak neroztrhnou. A mělo by se jednat o varianty bez parfemace. Na jednu várku prádla je vhodné přidat jeden až tři. A to přímo do bubnu pračky. Jestliže se zajímáte o to, proč to dělat, je odpověď celkem jednoduchá. Zajistíte, aby na vašem oblečení nebyla vlákna, chlupy, nebo třeba vlasy. To vše se zachytí na ubrouscích.

Aspirin

Tento prášek jistě znáte. Nemusí se však používat jenom když vás bolí hlava. Hodí se také ve chvíli, kdy chcete zefektivnit praní prádla. Pokud přihodíte do bubnu několik tabletek aspirinu, povede to k tomu, že bude vyprané prádlo bělejší. Z toho plyne, že se daná metoda hodí hlavně u bílého prádla, kde chcete odstranit častou šeď, nebo žloutnutí.

Tenisový míček

I ten se může hodit při praní prádla. Použití je jednoduché, jelikož ho stačí přihodit k prádlu přímo do bubnu pračky. Ten, podobně jako vlhčený ubrousek zajistí, že na prádle nebudou žádné vlasy, chlupy a podobné nečistoty. Dále se doporučuje míček použít i v sušičce, díky čemuž prádlo provzdušní a tak zajistí rychlejší a efektivnější sušení.

Tablety do myčky

Ano, i ty se dají využít ve vaší koupelně, přímo v pračce. Ne však na praní prádla, ale na čištění vaší pračky. Stačí 2 tablety do myčky, program s nejvyšší teplotou a klasický prací cyklus, pouze naprázdno. Tím, že bude pračka dokonale čisté a bez bakterií zajistíte, že i vaše prádlo bude díky tomu vyprané mnohem efektivněji.

Fotografie: Pixabay, DepositPhotos