Nejenom nábytek lze vyrobit z palet, výsledkem může být také dokonalá podlaha

Nábytek z palet je jedním z moderních trendů dnešní doby. Ale co taková podlaha? I ta je hitem. Palety se dají pro její výrobu využít a výsledek je opravdu povedený!

Inspirace jednou americkou rodinou

Konkrétně se podíváme, jakou podlahu si do svého domu vyrobila jedna americká rodina. Tato rodina se zabývala distribucí kokosového oleje, a během let tak kvůli jeho přepravě nashromáždila obrovské množství palet. Bylo jim líto tyto palety jen tak vyhodit, a tak se rozhodli, že je zkusí použít na renovaci podlahy ve svém domě. Nebyla to samozřejmě úplně jednoduchá práce, ale výsledek za ni opravdu stál. Novou podlahu jim záviděli sousedé z celého širokého okolí, můžete se inspirovat i vy.

Jak na to?

Prvním krokem bylo samozřejmě rozmontování palet a získání dřeva, které bylo nutné následně připravit a ošetřit. Jen rozmontováním palet rodina získala přes devět tisíc hřebíků, také následné broušení zabralo velké množství času. Tato rodina se rozhodla ponechat paletám jejich přirozený vzhled, a tak je jen nalakovala. Pokud ale chcete, je možné palety dále mořit či barvit, a poskládat si tak na podlaze například zajímavou mozaiku různých odstínů.

Postup pokládání paletové podlahy je poměrně jednoduchý, neboť je prakticky stejný jako u pokládky podlahy z desek. Podlaha z palet následně nevyžaduje zvláštní údržbu, neliší se od jiných dřevěných podlah. Pokud navíc bydlíte například v mezonetovém bytě či rodinném domě, můžete si za pomoci palet postavit i velmi zajímavé a nevšední schodiště i se zábradlím.