Trend, který se přesunul ze šatníku do interiéru aneb trendy kostka

Možná vám neuniklo, že trendem roku 2019 byla kostka, která se objevovala na košilích, šatech, kalhotách. Jenže tento trend nezůstal pouze u oblečení, přestěhoval se i do interiérů. Kostky do našich domovů pronikly v mnoha velkostech i barvách. A pokud se nebojíte kombinací a experimentů, poměrně dobře se snáší i s dalšími vzory.

Pokud i vám kostka padla do oka, nemusíte se soustředit pouze na kostkované kabáty či svetry. Obklopit se tímto vzdorem můžete i doma. Kostky se objevují na polštářích, povlečení, přehozech, osuškách, koberečcích, závěsech, dokonce i tapetách. Výhodou je, že pokud máte doma staré kostkované košile či šaty a nenosíte je, lze z nich ušít moderní a slušivé polštářky. Pokud si troufáte i na složitější šití, zkusit můžete kostkovaný patchworkový přehoz či závěsy.

Bytové textilie s kostkovaným vzorem jsou nejčastěji k vidění v Dánsku, Skotsku, Anglii. Je to vzor typický pro venkovský styl bydlení, často jej můžete vídat v chalupách a chatách. K nejoblíbenější kombinaci patří červená, bílá a černá. Vzor se často opakuje na závěsech, ubrusech, polštářích, přehozech, na sedáku židle, ale také na kuchyňské keramice, květináčích a jiných bytových doplňcích.

Jestliže uvažujete, jak kostku snadno a rychle dostat i k vám domů, pak zkuste kuchyňské utěrky, ubrus, prostírání, polštáře, hřejivé deky, povlečení. Možná budete překvapení, ale i takový kousek látky dokáže s interiérem divy a změnit atmosféru místnosti. Ke kostkovanému vzoru nejlépe bezpochyby sedí dřevo, cihla, keramika a přírodní materiály. Nemusíte mít interiér zařízen zrovna typicky venkovsky. Sluší i moderním a vzdušným interiérům. 

Keramické nádobí s kostkou bude nepřehlédnutelnou ozdobou kuchyňských polic. Pokud se vám zrovna nechce pořizovat nové nádobí, stačí umístit kousky kostkované látky na zavařeninové sklenice či ušít kostkované povlaky na skleničky a hrníčky, jako to dřív dělávaly naše babičky. Jen je to trochu nepraktické a často budete muset tyto ozdoby prát. Nádobí stačí opláchnout. 

Obrázky: scotlandshop, pinterest, bobedre, groupon