Nejjednodušší způsob, jak nabrousit nůž i když po ruce nemáte brousek

Fotografie: Freepik

Nezáleží na tom, jak drahé nebo dobré nože si pořídíte. Po nějaké době se každý z nich ztupí a jejich ostří bude potřebovat obnovit. Myslíte, že k tomu potřebujete speciální produkty? Velký omyl.

Tupý nůž nejen ztěžuje krájení, ale jeho použití je také nebezpečné. Pokud vaše ostří potřebuje trochu péče, ale nemáte doma brousek, můžete použít dno porcelánového hrnečku nebo talíře. Jednoduše několikrát otřete čepel o drsnou část keramiky. Zní to šíleně, ale skutečně to funguje. Chcete vědět, proč byste to měli dělat a jak to funguje?

Tupé nože jsou velkou potíží při přípravě jídla, protože při krájení jednoduše potřebujete pořádně ostrý nůž, pokud nechcete, aby krájení trvalo dvakrát déle. Naštěstí existuje levná a snadná oprava všech problémů s řezáním. A nepotřebujete brousek ani jiné prostředky na broušení. Vše, co vám bude stačit, je obyčejný porcelánový hrnek.

Fotografie: Pexels

Netradiční trik

YouTuber J. Kenji López-Alt nedávno demonstroval na svém profilu, že drsnější kousek na dně porcelánových hrnků skvěle funguje jako nástroj na ostření nožů. Jednoduše otočte klasický hrnek, do kterého si každé ráno připravujete kávu, najděte drsné místo a několikrát po sobě o něj otřete čepel svého tupého nože. Udělejte to z každé strany čepele a uvidíte, že bude nůž řezat jako zbrusu nový.

Jeden z fanoušků YouTubera popsal tento trik jako „geniální na úrovni MacGyvera“. Stejně dobře tento trik funguje i se dnem keramických talířů. Postup je naprosto stejný. Otočte talíř dnem vzhůru, najděte drsné místo a otřete o něj čepel nože. Během několika vteřin bude nůž jako nový a budete se moci pustit do práce, aniž byste museli zdlouhavě hledat brousek na nože.

Úžasný trik na kempování

Stalo se vám někdy, že jste vyrazili s přáteli nebo rodinou pod stan, vzali s sebou nůž a až v kempu jste zjistili, že je naprostý tupý? Pokud jste opravdu dobrodružní nebo nemáte jinou možnost, můžete si vzít k srdci návrh jiného fanouška a vyzkoušet i jiné předměty v domácnosti i mimo ni, jako jsou cihly, květináče, beton nebo dokonce kameny.

Zdroj: Insider

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]