Nejsilnější přírodní antibiotikum zvládnete doma vypěstovat i bez předchozích zkušeností

Fotografie: Pexels

Zázvor nemusíte neustále kupovat v supermarketu, stačí si zasadit jeho kořen podle následujících pokynů, a můžete sklízet svůj vlastní léčivý kořen. Všichni víme, jaký přínos může mít zázvor v případě předcházení nebo i léčbě nemoci. Zázvor používáme vždycky, když je potřeba, ale ne vždy ho máme po ruce. Proto je dobré pustit se do pěstování vlastního zázvoru doma v květináči. Jedná se o poměrně málo známou metodu.

Pěstování zázvoru v květináči

Skutečně je možné koupit si zázvor v supermarketu, zasadit jej do květináče a zalévat tak dlouho, dokud si nevypěstujete vlastní rostlinku vhodnou ke konzumaci.

Všechno, co potřebujeme je dostatečně velký květináč (popřípadě i jiná pevná nádoba), zemina a kořen zázvoru. Ten by měl svým tvarem připomínat lidskou dlaň. Nejlepší je zvolit „ruku“ s více „prsty“. Abyste získali co nejvíce ovoce, musíte rozbít „prsty“ zázvoru na několik částí.

Fotografie: Pexels

Jak zasadit zázvor

Jednotlivé „prsty“ zázvoru vložte do květináče a pamatujte, že musí být na povrchu. Dejte pozor, abyste zázvor zcela nezakopali do zeminy, protože to je hlavní trik pro úspěšnou kultivaci zázvoru.

Často zalévejte. Květináč se zázvorem umístěte na takové místo, které není příliš na světle. Zázvor si totiž na světlo nepotrpí, co má mnohem raději je však teplo.

Kdy se pustit do pěstování?

Zázvor pěstujeme jako pokojovou rostlinu. Nejlépe na začátku podzimu jej vysaďte a až přijde jaro, můžete jej přenést ven do zahrady. Pokud se rozhodnete dokonce přesadit zázvor do volné půdy, nezapomeňte zvolit místo s lehkou půdou a rostlinu pravidelně zalévejte.

Se škůdci a nemocemi si nemusíte dělat starosti. V ideálním případě může vaše rostlina dorůst do velikosti od 60 do 120 cm. Když ji necháte růst tři až pět měsíců, můžete použít nové kořenové hlavice, které se objeví v zemi. Část ho můžete zase zasadit, abyste měli zázvor vždy při ruce.