Nové svíčky už nekupujte. Díky této fintě můžete používat dokola ty samé. Ušetříte tak spoustu peněz

Fotografie: Silar / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Nekupujte nové svíčky ve skle či plastovém obalu, pokud máte doma obaly staré. Po jejich důkladném vyčištění do nich můžete vložit vyměnitelné svíčky.

Výrobci svíček se doslova předhánějí v tom, aby nabídli co nejzajímavější formy těchto dekoračních předmětů. Liší se vzhledem, tedy barvou, tvarem, velikostí, ale i materiálem. Můžete si pořídit svíčky malé i velké, kulaté i hranaté, vonné, čajové, dušičkové, parafínové, palmové i sójové. Jediné, co mají společné, je jejich stále vyšší cena. A nyní, v období Dušiček, ale následně i v zimě je spotřeba svíček velká.

Svíčky s vyměnitelnou vložkou

Máme tu pro vás tip, jak na svíčkách ušetřit, a přitom můžete sami vytvořit malá umělecká díla. Svíčky pak už nebudete muset kupovat, anebo alespoň ne v tak velkém množství. Při nákupu je totiž výhodné investovat do svíček s vyměnitelnými vložkami – skleničky vám zbydou a vy si příště koupíte jen parafínové či jiné vložky, takže vaše výdaje budou mnohem nižší. Je to i počin ekologický, neboť takto lze omezit množství odpadu, uvádí se na webu KobietaInteria. Nebo do zbylých skleniček můžete vyrobit svíčky nové.

Recyklace svíček

Kromě běžných svíček bez obalu jistě kupujete i svíčky, které obal mají: většinou se jedná o skleničku nebo plastovou lampičku či jiný dekorativní tvar. Zbytky svíček i loňské obaly právě využijete k výrobě svíček nových, které budou vypadat stejně jako z obchodu. Z této své ruční práce budete mít dobrý pocit, a ještě ušetříte. V posledních dnech, tedy na Dušičky, jste nanosili dost svíček na hřbitov. A ne každá z nich celá dohoří. A když jdete své zesnulé navštívit opětovně, nosíte svíčky nové a staré vyhazujete. Nekupujte nové svíčky, když nutně nemusíte.

Zkuste tedy tentokrát staré svíčky nevyhazovat. A stejně tak ty, které vám nedohořely v domácnosti nebo v altánu a chystáte se je dát do popelnice. Sbírejte jak svíčky obyčejné, tak ty s vyměnitelnou náplní. A jak postupovat? Svíčky vyjměte z obalů a všechny zbytky roztavte. Pokud vám vznikne nezajímavý barevný odstín, můžete hmotu obarvit barvou na svíčky, jak radí na webu TvorboShop. A dokonce i provonět esenciálním olejem či doplnit třpytkami.

Zapíchejte hřebíček do pomeranče a sledujte, co se stane. Výsledek vám ušetří spoustu peněz

Původní obaly vyčistěte

Původní skleničky či lucerničky a další nádobky pečlivě vymyjte a vysušte. Pokud jsou skleničky ze hřbitova nebo ze zahrady příliš zanesené, klidně je strčte do myčky. A plastové lucerničky a další plastové obaly? U těch je vkládání do myčky velkým riskem, neboť nemůžete vědět, jak se plast v horké vodě zachová. Nejde ani tak o ten malý plastový obal, ale mohli byste si myčku poškodit, kdyby se plast horkem rozlámal nebo roztavil.

Hřbitovní svíčka po recyklaci
Fotografie: Pixabay

Knot si kupte vytvrzený, ten bude v nové svíčce stát sám. A tekutou voskovou hmotu do připravených obalů nalijte. Budete-li jí mít málo, můžete parafín či jiný materiál na výrobu svíček přikoupit. Na BydlímeÚtulně jsme vám také poradili, jaký trik použít, aby na hrobě vydržely svíčky hořet co nejdéle.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*