Neobyčejný citron vyčistí dům, vypere prádlo a prospěje zdraví

Citron většina lidí zná jako pomocníka pro naše zdraví. Věděli jste však, že ho lze zajímavě využít i v domácnosti? Pokud vás aktuálně netrápí žádný zdravotní problém, na který byste citron použili, tak můžete zkusit několik dalších tipů, kde se dá využít jeho síla. Budete překvapeni tím, co vše umí.

Použijte ho v kuchyni

Ne k tomu, abyste ho přidali do jídla, nebo z něj dělali nápoje. Citron vám pomůže kuchyni uklidit. Třete ho o prkénko a odstraníte z něho veškeré bakterie. Nebo ho vložte do mikrovlnné trouby a zbavte se také nebezpečných mikroorganismů, stejně jako i zápachu. Toho se zbavíte i v různých plastových nádobách a dózách.

Citron se však dá využít i u odpadkových košů, které nejenom vydezinfikuje, ale také přehluší a pohltí případná zápach odpadu. Hodí se také do lednice. Jeho šťáva ji vydezinfikuje a jeho vůně si hravě poradí s jakýmikoliv pachy. Citronová šťáva je také skvělým pomocníkem při odstranění vodního kamene. A to třeba v konvici, kávovary, nebo také ve dřezu nebo na baterii.

Zkuste ho i na oblečení

I na to se dá použít obyčejný citron. A to tak, že díky němu snadno odstraníte třeba stopy od rzi. Stačí šťávu z citronu nakapat na dané místo, nechat pár desítek minut působit a potom oblečení vyprat. Stejným způsobem se dají odstranit také skvrny od tuku. Citron však nechte působit delší dobu. Šťáva z něho se však hodí i při praní bílého oblečení, které díky tomu bude mnohem více zářit.

Hodí se i do koupelny

Podobně jako v kuchyni, tak i v koupelně přijdou vhod jeho dezinfekční, ale také čisticí účinky. Hlavně pokud jde o vodní kámen. Ten snadno odstraníte z obkladů a dlažeb, ze sprchového koutu, ale i z umyvadel, kohoutků, nebo třeba sprch. Ve všech případech postačí dostatek citronové šťávy.

Pro domácnost jako takovou

Jak konkrétně se dá ještě použít? Můžete díky němu zvýšit lesk dřevěného nábytku, stejně jako s ním dokonale vyčistíte a potom vyleštíte zrcadla. Pomůže také k tomu, aby dokonale obnovil lesk vašich šperků. Ty stačí do šťávy klidně i na pár hodin namočit. Také ho můžete spolu s trochou vodu použít jako domácí osvěžovač vzduchu, který eliminuje zápach, zahubí bakterie a interiér dokonale provoní.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]