Nepříjemný hmyz už vás nebude trápit a poradíte si i bez drahé chemie

Hmyz nemá rád téměř nikdo. Venku se mu snažíme co nejvíce vyhnout, doma ho neakceptujeme v žádném případě. Dnes pro vás proto máme několik praktických rad a tipů, jak nevítané návštěvníky od „dveří“ vašeho bytu či domu odradit či jak se hmyzu v případě potřeby zbavit jednou provždy.

Výhodou je, že všechny rady využívají ryze přírodních prostředků, takže nemusíte mít obavu z žádných chemikálií, kterými byste mohli váš domov kontaminovat.

Co platí na mravence?

Mravenci sice v porovnání s jiným hmyzem neštípou ani nekoušou, ale i tak je doma nechceme mít v žádném případě. Pokud je chcete odradit, můžete k tomu využít citronovou šťávu, jejíž vůně mravence odrazuje, stačí šťávu nakapat kolem dveří či oken.

Dalším doporučovaným odpuzovačem je nejrůznější koření, například pepř, i jeho vůně je pro mravence velmi dráždivá. Opět stačí trochu černého či červeného pepře nasypat na různá místa, mravenci okamžitě zmizí a už se nevrátí. Stejným způsobem funguje i skořice či hřebíček.

Pomoci může i roztok vytvořený z bílého octa a vody a překvapivě také křída. Může to znít trochu divně, ale mravenci nepřekračují křídovou čáru. Zkuste nakreslit čáry kolem oken či dveří. Pokud jsou mravenci již u vás doma a vy je chcete zahubit, nejjednodušším způsobem je smíchat vodu, cukr a trochu saponátu na nádobí, mravence bezpečně zlikvidujete.

Co platí na blechy?

Pokud žijete na venkově a máte psa či kočku, mohou pro vás blechy být také jedním z parazitů, kterého se chcete zbavit. Kromě toho existují i blechy lidské. Z přírodních ingrediencí na ně velmi dobře funguje rozmarýn, stačí několik větviček rozmarýnu nechat vylouhovat v horké vodě a po vychladnutí tímto roztokem postříkat vaše domácí mazlíčky. Stejně dobře funguje také jablečný ocet.

Co platí na šváby?

Na závěr jsme si nechali odpudivý hmyz, se kterým se bohužel čas od času může setkat každý. Zvláště pokud bydlíte v panelových domech v sídlištích. V nich se totiž švábi velmi rádi pohybují prostřednictvím stoupaček a velmi brzy zamoří celý dům.

Snadné je použití přírodní horniny s názvem křemelina. Jedná se o silný přírodní insekticid, který je mimořádně účinný proti veškerému lezoucímu hmyzu, i proti švábům.

Další možností je jedlá soda. Smíchejte trochu jedlé sody s cukrem a posypte touto směsí místa, kde se švábi objevují. Zatímco cukr je přitáhne, jedlá soda je po pozření směsi následně zahubí.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]