Neskutečná přeměna veřejných toalet v nádherné bydlení

Architektka Laura Clark, byla v roce 2005 čerstvou absolventkou a rozhodla se předělat zdevastované prostory veřejného WC v Londýně. Tato kreativní žena, se na zanedbané a hrozivě působící prostory města nedívala jako obyčejný člověk, který by raději vzal nohy na ramena.

V prostorech viděla jedinečnou možnost a výzvu, jak je využít k bydlení, kterého je v metropoli stále větší nedostatek.

Vzhledem k složitým majetkově-právním průtahům, mohla architekta prostory odkoupit až v roce 2011. Jakmile byly veškeré legislativní kroky vyřešeny a mohla prostory odkoupit, začala s okamžitou realizací plánu, který měla v hlavě od doby, co veřejné toalety poprvé uviděla.

A tak se podzemní prostory, které naposledy sloužily veřejnosti před téměř 40 lety, se postupně začaly měnit k nepoznání. Po dokončené přestavbě byste nikdy nevěřili, co tam kdysi bylo.

Architektka vytvořila luxusní jednopokojový apartmán, který působí světlým a prostorným dojmem, navzdory tomu že se nachází v podzemí.

I přesto, že je apartmán na kilometry vzdálený od původní podoby, nechala zde architekta, jako humornou připomínku, malý plakát varující před nebezpečím nákazy pohlavními chorobami. Tento plakát, který je ve městě součástí veřejných toalet, připomíná, z čeho byt vzešel.

Celková rekonstrukce přišla Lauru na 65 000 liber.