Žena zvolila pro stavbu svého domu netradiční materiál. Jedná se o vyřazené přepravní kontejnery

Inspirujte se tím, jaký dům si postavila jedna mladá žena, která myslela ekonomicky a zároveň i ekologicky a rozhodla se zužitkovat 4 velké plechové kontejnery. Výsledek je naprosto fenomenální. Přesvědčte se.

Vynalézavá Claudie

Mladá Američanka Claudie Dubreuil se rozhodla v kanadském městě Mirabel postavit dům sestavený pouze z plechových kontejnerů. První, co musela udělat bylo to, že kontaktovala velkou strojírenskou společnost, která jí tyto kontejnery prodala. Za pár dní Claudii materiál přivezli dělníci a ona se s mužem mohla pustit do práce.

K zakrytí nevzhledného plechu pak použila několik stovek dřevěných panelů z borovice. Kontejnery pak s pomocí dělníků nechala svařit, aby dotvořily celkový interiér, tak jak si přála. Dům tak z venku dostal neuvěřitelnou podobu a dnes již by málokdo tipoval, že obydlí, které si žena postavila, je z plechu. Interiér je však zcela ohromující.

Božský interiér

Nutno podotknout, že Claudie si s interiérem značně vyhrála. Plechy jsou zde zcela přiznané a natřené na bílou barvu. V kombinaci s dřevěným vypodložením okolo je vzhled místností dokonalý. Vše je vybavené moderním nábytkem a nic v prostoru nepřebývá.

Převažujícími barvami je hnědá, bílá, béžová a červená. Z prostorného obýváku vedou kovové točité schody, kterými se dostanete do druhého patra. Zde je možné se kochat nádhernou kuchyňskou linkou, na které je nejspíš radost vařit. Toaleta je rovněž obložena tmavším dřevem.

Všechny místnosti v návštěvníkovi jistě zanechají díky dřevu velice příjemný a útulný dojem. V plechovém domě lze obdivovat i velice prostornou koupelnu, kterou si Claudie vybavila velkou vanou a sprchovým koutem.

Neobvyklé a velice zajímavé je to, že ložnice je s koupelnou přímo propojená. Z postele ke koupeli ve vaně to tak má majitelka jen pár kroků. V domě nechybí ani pracovna a krásná dřevěná terasa, kde je určitě v létě příjemné posezení. Claudii lze jen zatleskat. Tato proměna je sice nevšední, ale geniální.

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]