Nestandardní způsoby, jak využít sůl v každodenním životě. Skvělý pomocník, o jehož síle mnozí nevědí

Fotografie: Freepik

Sůl máme doma všichni a v kuchyni jí často a hodně používáme. Existují ovšem i nestandardní způsoby, jak můžete tuto základní suroviny využít ve své domácnosti.

Zkušené ženy v domácnosti se naučily používat sůl i mimo obyčejné vaření. Nestandardní způsoby použití soli vám mohou pomoci usnadnit každodenní život. Některé z kroků jsou docela překvapivé, ale naštěstí velmi účinné, takže se jich nemusíte vůbec obávat. Přitom je sůl velmi levná, takže se vám to vyplatí a budete mít čistější domácnost.

Fotografie: Freepik

Jak použít sůl k odstranění stop od potu na oblečení

Žluté skvrny od potu na oděvech jsou velmi běžné, nikdo s nimi nechce žít a velmi těžko se odstraňují. Navíc můžou naprosto zničit dojem nositele tohoto oblečení. Neestetický vzhled obtěžuje nejen okolí, ale především osobu, které oblečení patří. Vyčistit je přitom můžete pomocí obyčejné kuchyňské soli.

Rozpusťte jednu polévkovou lžíci soli ve sklenici teplé vody. Aplikujte roztok na oblasti, které jsou žluté od potu. Nechte pět až deset minut působit a poté opláchněte daná místa velkým množstvím teplé vody. Následně můžete oblečení vyprat v pračce, jak jste zvyklí v běžném pracím prostředku. V případě potřeby můžete čisticí proces provádět opakovaně. Podobným způsobem můžete odstranit také skvrny od červeného vína.

Fotografie: Freepik

Sůl odstraní vodní skvrny na dřevěném nábytku a spálené mléko

Nábytek a výrobky ze dřeva jsou nádherné a praktické. Takový nábytek vám bude vždy sloužit po mnoho let, ale vyžaduje zvláštní péči. K odstranění skvrn od vody na dřevěném povrchu se vyplatí použít směs soli a vody. Pomocí kaše otírejte problémové oblasti měkkým hadříkem. Zde se doporučuje použít jemnou sůl, aby velké krystaly nepoškodily strukturu dřeva. Jinak byste se mohli následně potýkat se škrábanci na nábytku.

Se solí snadno a efektivně odstraníte ze sporáku také stopy spáleného mléka. To ani se zakoupenými prostředky není vůbec jednoduché. Sůl vás ovšem mile překvapí. Nejdříve musíte navlhčit mléčnou skvrnu vodou, nasypat na ní vrstvu jemné soli a nechat asi 15 minut působit. Zbytky soli spolu se spálenými stopami odstraňte měkkou houbou. Vynaložit musíte jen minimální úsilí pro maximálně dobrý výsledek.

Zdroj: Redakce

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]