Zajímavé kuchyňské trendy pro letošní rok

Aby se interiér nestal okoukaný a příliš nudný, volí někteří lidé drobné změny, před nějakým větším zásahem. Sledování trendů není jen o tom, že musíte vyměnit celý interiér, nakoupit nový nábytek či koberce, aplikovat nové obložení, vymalovat celý byt či dům. Někdy stačí drobnosti, díky kterým interiér pookřeje. Nejlépe se trendy do interiéru aplikují v době, kdy zvažujete nějakou změnu.

Pokud vám stávající vybavení a barevné schéma vyhovuje, pak určitě nic neměňte. Ze všeho nejdůležitější je cítit se doma dobře. Bez ohledu na to, co je zrovna trendy. Případně lze provést jen drobné změny, které výrazně nepohnou rodinným rozpočtem a nepředstavují půlku rozkopaného bytu. To, zda dáte přednost jen drobným úpravám, doplňkům anebo se pustíte do větší úpravy a změny, záleží tedy jen na vás. My vám pouze představíme nejnovější výstřelky paní módy.

Výrazné barevné kombinace

Do nynějška jste mohli nejčastěji vídat čistě bílé kuchyně a jen velmi málo barev v interiéru. Někomu to tak zkrátka vyhovuje. Jestliže jste veselé povahy a zbožňujete barevnost, pak nadešel váš čas. Novým trendem pro rok 2020 je nárůst barev v interiéru. Ať už se to týká kuchyňských skřínek, spotřebičů, podlahy, stěn.

Směs materiálů a stylů

Dřív se člověk držel nějakého standardu a nesnažil se kombinovat více, než tři různé barvy nebo materiály. Teď už to neplatí. Ukázalo se, že kombinování vůbec není tak špatné a nemusí působit chaoticky. Naopak se některé materiály velmi dobře snášejí a doplňují. Můžete použít betonové a barevné dlaždice s akcenty zlata a mědi spolu s dřevěnými prvky. Totéž platí o míchání různých stylů. Pokud jste se nemohli rozhodnout, zda venkov, severský styl, retro, industriál, minimalismus a trochu moderny, pak zkuste styly společně kombinovat, ale samozřejmě s kapkou estetického cítění a podobnosti používaných předmětů a nábytku.

Otevřené prostory

Propojená kuchyně s jídelnou či obývacím prostorem není úplně novinkou. Ovšem dnešní podoba otevřených prostorů je taková, že se jedná o jednu velkou místnost, kde můžete mít i ložnici, tu stačí oddělit pouze zástěnou. V lepším případě skleněnou přepážkou. Důvodem je vzdušnost a více denního světla v celém prostoru. Ovšem ne každému tento styl může vyhovovat. Někdo zkrátka stěny, dveře a soukromí vyžaduje.

Domácí spotřebiče

V módě jsou tak trochu netradiční domácí spotřebiče. Ty mohou být v retro stylu nebo různě barevné, případně ve stylu venkov, kdy sporák připomíná pec našich babiček. S tím souvisí pak i design digestoře. Díky tomuto designu podpoří kuchyňské spotřebiče celkovou atmosféru kuchyně. Je buď ještě více retro nebo ještě více venkovská anebo také moderní. Ovšem i kombinace jsou umožněny. To v případě, že se vám líbí více stylů. Tudíž moderní sporák a retro lednice. A v tomto případě mohou být i různých barev, značek a designu. Tak trochu chaos, ale někomu právě tohle může bezvadně vyhovovat. Rozhodně zde nechybí kreativita.

Zajímavé stěny a umění v kuchyni

Pokud máte kuchyňskou linku instalovanou poměrně nedávno, určitě by byla hloupost ji měnit nebo přemalovávat. Barevnost a hravost do interiéru vnesete i pomocí zajímavé barvy, netradičního vymalování nebo vám s tímto krokem pomůže tapeta. Jestli teď něco hodně frčí, pak je to například mapa. Jednoduše velká mapa přes celou stěnu. Nebo nějaký druh umění či zajímavé vzory. Dřív se umění umisťovalo spíš do obýváku, tak teď už můžete pustit uzdu fantazii a umění použít také v kuchyni.

Obrázky: architectureartdesigns