Netradiční využití houbičky na nádobí, která pravděpodobně neznáte

Každá správná hospodyňka má v kuchyňském dřezu k dispozici drátěnku, savý hadřík a také je tu houba na nádobí. Ta je v podstatě nezbytnou součástí domácnosti. My vám nyní přinášíme velmi zajímavé vychytávky, které lze s houbou na nádobí provést.

Nastřižení houby a její praktické umístění

Aby houba na nádobí dobře prosychala a měla své praktické umístění, postačí provést jeden malý trik. Potřebujete k němu jen ostré nůžky a větší mycí houbu. Tu nůžkami z boku nastřihněte a uprostřed vytvořte malý otvor. Díky tomuto kroku lze houbu umístit na kohoutek vodovodní baterie, aniž by spadla.

Tak bude odkapávat přebytečná tekutina do dřezu a v jeho okolí bude vždy dokonalý pořádek. Houbu na mytí nádobí nezapomeňte pravidelně měnit, aby se v ní nezačaly tvořit škodlivé bakterie.

Další vychytávky, jak použít houbičku na nádobí

Houba na nádobí nemusí být používaná jen na její původní účely. Její savý materiál totiž poskytuje další široké možnosti. První variantou je to, že ji po dostatečném navlhčení vodou umístíte do květináče s pokojovou rostlinou. Přesněji řečeno na její dno a poté na ní navrstvíte substrát a zasadíte rostlinu.

Houba bude jakýmsi rezervoárem tekutiny a přebytečnou vláhu absorbuje. Proto nehrozí přelití květiny. Tento způsob se jeví praktický zejména v momentu, kdy byt opouštíte na dlouhou dobu.

Skvěle houba na nádobí poslouží i v oblasti chlazení zmrzliny, či jiných potravin. Když ji namočíte do vody, umístíte do plastového pytlíku a zamrazíte, vytvoříte chladící materiál, který na dlouhých cestách zajistí například osvěžující studené nápoje.

Nastříhané kousky nové houby na nádobí zajistí i ochranu dřevěné, či laminátové podlahy před poškrabáním nábytkem. Postačí tyto kusy nalepit na nožičky židlí, nebo stolů a máte po starostech. Je evidentní, že i obyčejná houba může sloužit více účelům naráz. Vyzkoušejte některé z nich a budete mile překvapeni.

Fotografie: Pinterest