Neuvěřitelná rekonstrukce domu z roku 1911 s překrásným výhledem!

Tento původně skromný dům byl postaven v roce 1911 z kamenů, které zbyly po vykopání půdy při stavbě železnice. Původně šlo o myšlenku postavit „levně“ dům pro dělníky ve městě Montreux ve Švýcarsku.

Dům z boční strany po rekonstrukci

V roce 2014 byl projekt 260 metrů čtverečních rekonstruován firmou Ralph Germann architectes. Dům, který se nachází na svažitém terénu, nabízí úchvatný výhled na Alpy, Ženevské jezero a Riviéru.

Ze tří bytů jeden domov

Renovace budovy vykazuje rovněž viditelné známky transformace vnějších fasád. Budova si zachovala svůj původní design včetně centrálního schodiště. Tato stavba, která původně sestávala ze tří bytů, byla zcela otevřená a vše se spojilo v jeden prostorný a útulný domov.

Malý salonek v neutrálních barvách

Na nosných stěnách kolem schodiště vznikly nově otvory. V reakci na požadavky tepelné a zvukové izolace se ukázalo, že vytvoření otvorů je velmi efektivní řešení. Světlo, teplo i zvuk tudy procházejí, což umožňuje členům rodiny komunikovat soplu z jednoho podlaží do druhého.

Relaxační pokoj

Většina lidí relaxuje tam, kde je možné. Někdo v ložnici, jiný v obýváku. Zde se našlo místo pro relaxační zónu zvlášť.

Betonová kuchyně

Kdyby to člověk neviděl na vlastní oči, tak si pod pojmem betonová kuchyně představí něco děsně neútulného a neosobního. Tady je však vidět, že stačí přidat hřejivé prvky (dřevo) a rázem se změní celková atmosféra.

Kuchyň s přístupem na terasu

Přístup na terasu je velmi žádaný. Kdykoliv si tak mohou vychutnat členové rodiny nejen kávu a zákusek či dobrý oběd, ale i úžasný výhled k tomu.

Jídelna ve dřevě

I zde je vidět, jak beton a dřevo spolupracují a vytvářejí tak dokonalý pár. Chladný, leč velmi odolný beton + hřejivé a podmanivé dřevo. Jídelní stůl v industriálním stylu tam perfektně zapadá.

Prostorný obývací pokoj

Obývací pokoj je propojen s jídelnou i kuchyní a všude se nacházejí prvky dřeva a lehký dotek industriálního stylu, čímž se celé kouzlo ještě násobí.

Obrázky: homedsgn.com