Nevšední bydlení majitelům nabízí pohodu v krásné přírodě

Užít si příjemné bydlení můžeme v podstatě kdekoliv. I v zemích, kde to možná nečekáme. Na jednu takovou se podíváme. Maďarsko je celosvětově známé díky svým jedinečným termálním lázním, které lákají turisty ze všech koutů světa. Pokud při vaší dovolené nechcete bydlet v hotelu či penzionu, máme pro vás  zajímavý typ.

Mnoho lidí v současné době touží nejen po pohodlí a praktičnosti ubytování, ale často se zajímají také o jeho ekologičnost, především tehdy, když jde o objekt umístěný uprostřed krásné přírody. Jeden z takovýchto projektů, který je v souladu se zásadami udržitelného rozvoje, najdeme v městě Kapuvár.

Souznění s přírodou

Jedná se o projekt moderního ubytování, jehož unikátností byla především snaha architektů o maximální integraci do okolní krajiny. Architekti se při výstavbě tohoto rekreačního domu snažili najít co nejlepší kompromis mezi tradicí a moderností, civilizací a přírodou. Výsledkem je nenápadný dům, který je ale zcela ekologický a navíc harmonicky splývá s okolním prostředím.

Dům má tvar lichoběžníku a vzhledem k tomu, že většina jeho stěn je prosklených, poskytuje nádherný výhled na jezero a do okolí. Praktická je také zastřešená terasa, na které se nachází posezení, kde můžete trávit večery i za ne zcela příznivého počasí. Kromě toho je na terase i skladiště dřeva určeného k vytápění.

Skleněný dům u jezera

Interiér je zařízen v moderním minimalistickém stylu, nejdůležitějšími použitými materiály jsou dřevo a sklo. Velká okna, která tvoří většinu domu, jsou vybavena látkovými roletami, které můžete kdykoli spustit a chránit interiéry před příliš horkým sluncem či v případě, když chcete mít uvnitř trochu více soukromí. Na druhou stranu ale tato okna zajišťují domu přirozené světlo ve všech jeho částech, což přispívá k minimálnímu využití umělého osvětlení. V souladu s ekologickým konceptem celého domu je zajištěno také jeho vytápění a ohřev vody. V interiéru naleznete vše, co byste během pobytu mohli potřebovat, kuchyňskou linku s moderními spotřebiči, koupelnu, obývací pokoj i ložnici s dech beroucím výhledem na jezero.

Fotografie: Tamás Bujnovszky