Nový trend v kuchyních, šuplíky namísto dvířek

Šuplíky jsou mnohem praktičtější, než dvířka. Pokud zrovna plánujete renovaci kuchyně, pak by to mohla být pro vás inspirace na změnu. Jde o řešení, které z mnoha důvodů uvítáte. Lze do nich přehledně věci uložit a zorganizovat, ať už pánvičky, kastroly, talíře nebo potraviny.

Jednoduše vyjedete s šuplíkem ven a vše máte přehledné, jako na dlani. Existuje i možnost kombinovat klasická dvířka s šuplíky, protože přeci jen, někdo může novinky a nezvyklosti přijímat hůř. Ono zase nejde o tak úplnou novinku, ale zkrátka u nás tento typ kuchyní ještě úplně nezdomácněl. Šuplíkové kuchyňské linky však výrazně šetří místo a usnadňují manipulaci s nádobím.

Šuplík lze otevřít buď klasickým stylem, to je tahem k sobě nebo mírným zatlačením dovnitř a on sám vyjede ven. První možnost je levnější a takovou kuchyňskou linku zvládne vyrobit i šikovnější kutil sám.

Šuplíky (zásuvky) lze vybavit i systémem vnitřního členění, ať už podélného nebo příčného, to zajistí ještě větší přehlednost a pořádek.

Zásuvky mohou a nemusí mít úchytky. Buď může být zásuvka opatřená mechanismem, kdy se po stlačení otevře sama, případně lze do zásuvky nechat vyřezat otvor, díky kterého budete zásuvku otevírat. Tady ani nejde o úsporu za úchytky, ale spíš o to, že úchytky netrčí ven, nebudete za ně zachytávat oděvem a nemusíte je při úklidu umývat.

Na zásuvkách je dobré, že nemusíte vytahovat obsah v přední části, abyste se dostali k tomu, co je úplně vzadu – jako je tomu u klasických skřínek. Jednoduše zásuvku otevřete a celý obsah máte přehledně na očích a stačí si vybrat, co zrovna potřebujete. Žádné přeskupování a složité hledání.

V horní části kuchyňské linky můžete nechat klasická dvířka nebo zvolit policový systém – zcela bez dvířek. Pokud plánujete renovaci kuchyně, můžete tím i značně ušetřit. A spodní část kuchyňské linky může být řešená zásuvkovým systémem. Pokud jsou veškeré předměty či ingredience potřebné k vaření po ruce a snadno přístupné, jde nám práce mnohem lépe. Takové zásuvky (organizéry) poskytnou okamžitý přehled o uložených věcech.

Obrázky: naturalmoderninteriors, modenus