Nápady na skladování potravin v kuchyni – přeměňte chaotickou kuchyni do čistého a uklízeného prostoru

S nekonečnou zásobou hrnců, pánví a dalšího nádobí se může kuchyně lehce stát přeplněným prostorem, kde se člověk sotva hne. Nejlepším řešením je inventura kuchyně a vytřídění věcí, které již nepotřebujete. Dále ty, o kterých víte, že je používáte minimálně vyčlenit a uložit na hůř dostupná místa. Po ruce si nechat nádobí, kuchyňské pomocníky a samozřejmě potraviny, které používáte dnes a denně.

Chytré nápady pro skladování věcí v kuchyni jsou nezbytné. Srdce domova již není pouhý prostor pro vaření, ale i stravování, relaxaci, zábavu a rodinný život. Při tolika požadavcích na tuto místnost je klíčem k udržení pořádku v kuchyni uvážené skladování. Přinášíme vám tedy inspiraci, jak je možné prakticky i esteticky tento častý problém vyřešit.

Multifunkční volně stojící jednotka

Může se jednat o kuchyňský vozík, který lehce přemístíte, ale i stoleček, který postavíte tam, kde vám to nejlépe vyhovuje. Tento kus kuchyňského nábytku můžete během vaření umístit doprostřed místnosti a poté jej postavit třeba pod okno. Máte-li prostornější kuchyň, pak jde o ideální řešení. Rozšíříte tím pracovní plochu i úložné prostory.

Otevřený regál

Policový/regálový systém je přehledný, elegantní a praktický. Ihned vidíte, kde co máte navíc působí i jako designový prvek, použijete-li stylové dózy či barevně sladěné nádobí.

Závěsný systém

Jestliže už skutečně netušíte, kam všechny hrnce a pokličky uložit, zkuste závěsný systém. Zavěsit můžete hrnce, pokličky, naběračky, hrníčky a další kuchyňské náčiní. Nejenže jde o praktický způsob, jak využít každičký kousek volného místa, ale plní i zajímavou dekorativní funkci.

Spižírna se vrací do módy

Dřív nechyběly v žádné kuchyni velké spižírny. Ty už v módě nejsou a nahradily je chytře řešené praktické a estetické spižírny. Uložit tak můžete potraviny, koření, víno, ovoce a vše, co chcete skrýt.

Prostorový dělič místností

V podstatě se jedná o policový systém umístěný do stropu. Proč nevyužít této možnosti a nerozšířit tak úložné prostory kuchyně. V každém případě nejde pouze o praktické, ale zároveň o elegantní řešení.

Pracovní plocha, bar a úložný prostor

Tento nápad představuje hned 3v1. Pomůže vám rozšířit pracovní plochu, na horní barové části vznikne další místo a z obývací strany ještě skřínka. Stačí dobrý nápad a můžete tak zdvojnásobit prostory pro ukládání. Navíc jde o působivý prostorový dělič.

Obrázky: idealhome