Jaro v interiéru – jednoduché dekorace včetně návodů

Už se nemůžete dočkat jara? Všechny ty krásné barvy a vůně? Klidně už si můžete začít ladit interiér a přinést tak kousek jara domů, přestože venku se to jarně ještě moc netváří.

Díky barevným dekoracím a květinám bude váš interiér zářit a vás to pohladí po duši a zvedne náladu. Do jarního kabátku můžete již převléknout polštáře, pohovku, taburet, postel, ale i květináče a další bytové vybavení. Přinášíme vám trochu jarní inspirace.

Veselé květináče

Pokud vás vzhled interiéru spíš uspává, zkuste jej probudit díky veselým barvám. Stačí koupit jutový provázek, barevnou háčkovací přízi, oboustrannou lepicí pásku a omotat květináče, případně platové či skleněné nádobky. Veselé květináče a vázičky rozzáří každý okenní parapet, stolek či poličku.

Postup výroby

Jarní věneček

Jarní věneček lze pověsit do okna, na dveře, na stěnu, ale také jen někam položit. Pokud se rozhodnete pro výrobu jarních dekorací, pak určitě vyzkoušejte i věneček. Potřebovat budete korpus na věnec, tavnou pistoli, květiny – živé či umělé. Umělé pochopitelně vydrží a věneček můžete využít kdykoliv. No a další nějaké dekorace: stužku, větvičky, provázky, peříčka a třeba ptáčka, jako je tomu ve video návodu, který vkládáme. Pokud použijete namísto ptáčka kuřátka, lze věnec pojmout i jako dekoraci na Velikonoce.

Video návod na jarní věneček

Bytové textilie

Samozřejmě nezapomeňte na jarní prostírání, ubrusy, polštářky na židličky, povlečení a jinou bytovou textilii, kterou lze ladit jarně. Pokud nemáte povlečení na polštářky s jarní tématikou, pak si opět vystačte s drobnostmi. Opatrně přišijte na stávající polštáře kytičky vyrobené ze stužek, přes postel přehoďte jarně laděný přehoz a jiné triky, které dodají interiéru jarní atmosféru.

Jarní kytice

Co by to bylo za jarní domácnost bez živých kytiček. Cože? Že neumíte naaranžovat krásně kytku? S návodem to hravě zvládnete. Není to nic složitého a určitě kvůli tomu kurz aranžování podnikat nemusíte. Přesvědčte se sami

3 nápady na jarní kytici

Obrázek: pixabay.com