Levné způsoby čištění myčky, díky kterým bude vypadat, jako když vám ji instalatéři přivezli z obchodu

Fotografie: Depositphotos

Ocet bývá v mnoha domácnostech pouze jako přísada do jídla. Využívat ho však můžete i k tomu, abyste doma měli krásně čisto – a perfektně vám vyčistí i velice špinavou myčku.

Většina lidí si domů pořídí myčku z jednoho jednoduchého důvodu. Rádi by se obešli bez každodenního mytí nádobí pod tekoucí vodou ve dřezu a také proto, že chtějí ušetřit finance za vodu. Díky myčce vám odpadnou určité povinnosti, jež za vás přebere tento domácí pomocník. Z těchto důvodů má mnoho domácností myčku doma, ale je potřeba vědět, že existují další povinnosti, které jsou s myčkou spojené. Příkladem může být její pravidelný úklid, bez něhož by tento přístroj nedokázal perfektně umývat.

Jak často se starat o čistotu myčky

Noví majitelé myček nebo ti, kteří si nezjistili příliš informací před jejím pořízením, pravděpodobně nebudou vědět, jak často myčku čistit. Podle její čistoty se odvíjí také to, jak důkladně bude umývat vaše nádobí. Jestliže se o ni nebudete příliš starat, nemůžete počítat s tím, že nádobí bude čisté.

V takovém případě si spíše přiděláte práci s tím, že budete muset pustit další cyklus mytí nebo vše umýt znovu ve dřezu. Je nutné si uvědomit, že poté neušetříte čas ani peníze. Řešením však může být její pravidelné čištění například s pomocí octu. To provádějte nejlépe jednou týdně a využívat můžete hned několik triků s octem.

Jak bojuje ocet s nečistotami v myčce

Nejenže se ocet dokáže postarat o zničení vodního kamene v myčce, ale bojuje také s dalšími nečistotami a bakteriemi. Filtr z tohoto zařízení namočte do octa a teplé vody a nechte ho v této směsi alespoň půl hodiny. V případě většího znečištění filtru ho nechte v octu a vodě mnohem déle (například i 2 hodiny).

 

Fotografie: Pixabay

Díky octu se zbavíte i nepříjemného zápachu z myčky, který vzniká množením bakterií na tomto místě. Abyste mohli umýt vnitřek tohoto přístroje, nalijte ocet do hrníčku a ten postavte na dno myčky. Následně zapněte klasický mycí program. Nejlépe uděláte, když zvolíte ten, který má okolo 70 °C.

S úklidem myčky pomůže i jedlá soda

Mnoho lidí používá jedlou sodu v domácnosti při přípravě jídla, ale netuší, že ji lze využívat i při čištění tohoto domácího pomocníka. Stejně jako u octu, ani s jedlou sodou není příliš mnoho práce. Jednoduše nasypte několik lžiček do zásobníku na tablety, zavřete ho a spusťte mycí program. V případě použití jedlé sody lze vybrat mycí program, který má okolo 90 °C.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]