Rozlitá káva na sedačce? Žádný problém, díky octu je za 5 minut opět jako nová

Fotografie: Depositphotos

I přes velkou opatrnost se občas stane, že se nám hrnek s kávou rozlije na gauč nebo na koberec. Odstranit takovou skvrnu vám může pomoci tento jednoduchý trik.

Hrnek kávy patří k rutinním záležitostem téměř v každé domácnosti. Je to jeden z nejoblíbenějších nápojů. Většina lidí si bez hrnku své oblíbené kávy neumí ani představit den. Přesto ji spousta lidí pije ve spěchu a s hrnkem kávy často pochodují po celé domácnosti. Pak stačí trocha nepozornosti nebo náhlý pohyb a neštěstí je na světě. Skvrna z koberce nebo potahu gauče jde odstranit o to hůř, jelikož takové věci nemůžete strčit do pračky a vyprat. Tento jednoduchý trik vám ale skvrnu od kávy pomůže jednoduše odstranit.

Jak vyčistit skvrnu od kávy

Abyste mohli skvrnu od kávy vyčistit, postačí vám suroviny, které najdete ve své kuchyni. Jednou z nich je ocet. Stačí jednoduše nalít malé množství octu přímo na skvrnu a nechat 5 minut působit. Po uplynutí doby naneste na skvrnu dostatečné množství vody a čistým bavlněným hadříkem ji vyčistěte.

Díky jedlé sodě bude sedačka jako nová

Jedlá soda dokáže v domácnosti zázraky. Je lepší mít doma velké množství tohoto zázračného prášku, protože s jeho pomocí dokážete vyčistit kdeco. Kromě vynikajících čisticích vlastností dokáže jedlá soda také pohlcovat nepříjemné pachy z domácnosti. Je to jeden z nejlepších přírodních čističů.

jedlá soda
Fotografie: Pixabay

Aby byla vaše sedačka dokonale čistá, použijte k jejímu čištění jedlou sodu. Po vyčištění bude sedačka vypadat jako nová a zbavíte se i nepříjemného zatuchlého zápachu. Jedlou sodu jednoduše nasypte přímo na pohovku a nechte ji několik hodin působit. Množstvím jedlé sody nemusíte vůbec šetřit, aby vaše sedačka byla vyčištěna opravdu do hloubky. Zhruba po 5–6 hodinách jedlou sodu vysajte a sedačku máte vyčištěnou.

Zázračná jedlá soda

Pomocí jedlé sody můžete odstranit nepříjemné pachy i ze šatní skříně. Jednoduše do zapáchající části skříně postavte otevřenou nádobu naplněnou jedlou sodou a několik dní ji tam nechte. Jedlá soda dokáže veškeré pachy ze skříně účinně pohltit. Efektivně díky ní odstraníte i žluté skvrny od potu na svých oblíbených bílých kouscích oblečení.

Zdroj: Athensmagazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]