Unikátní bydlení je pro domov šikovného umělce slabé slovo. Popelnici přestavěl v elegantní zázemí

Fotografie: Depositphotos

Není popelnice jako popelnice. A ne každý, kdo v ní žije, musí nutně být bezdomovec. Jistý americký umělec je toho živoucím důkazem.

Rozhodl se otestovat sám sebe a své limity. Sanfranciský umělec si nechal přistavět kontejner na odpadky, který se rozhodl předělat na místo vhodné k životu. A že se mu to podařilo. Do miniaturního prostoru se mu povedlo vměstnat pěkně vybavenou domácnost.

Bydlet mezi odpadky

Gregory Kloehn je umělec a designer, který se jednoho dne zadíval na popelnici a namísto nádoby na odpadky v ní spatřil obytný prostor. Myšlenka se mu usadila v hlavě a po sedmi měsících se změnila ve skutečnost. Gregory si sehnal velký kovový kontejner, jenž se v jeho zemi standardně používá pro svoz odpadků, a přetvořil ho na plnohodnotně zařízené bydlení. Kromě energie a času, které do projektu dal, ho nyní nabízí za 145 000 korun k prodeji.

Ohlas ze strany veřejnosti byl velmi pozitivní, a jak uvádí DailyMail, Gregorymu se dostalo dokonce pochvaly za to, že přišel na způsob, jak vyřešit bytovou krizi. Ta totiž drtí nejen Českou republiku, jak upozorňuje IDnes, kdy si čím dál méně lidí může dovolit vlastní bydlení, ale i takové místo, jako jsou Spojené státy. Možná i díky tomu jsou lidé ochotnější si představit bydlení v takovém prostoru, jakým je Gregoryho kontejner. A proč vlastně ne? Vždyť je tu i bar!

Luxusní popelnice v plné výbavě

Gregory se rozhodl do svého projektu vtisknout maximum z toho, co si standardně pod bydlením představujeme. Kovovou kostru popelnice zateplil a potáhl kobercem, aby působila útulněji. Stísněný prostor pak vybavil vysouvací „střechou“, kterou doplnil okny. Dalo by se říct, že si Gregory s prostorem poradil ještě o trochu lépe než jiný mladík obývající popelnici, o němž jsme psali na BydlímeÚtulně.

Malý domek je v nejužší části široký pouze 1,37 metru. Postavila ho údajně zhrzená exmanželka

Celý prostor se v podstatě skládá z pohovky, která se dotýká rovnou třech stěn objektu. Na ní se dá nejen sedět, ale rovněž spát, pod jednou částí pak ukrývá toaletu. Tu lze připojit k septiku. Pohovku do tvaru písmene U doplňuje malý kuchyňský kout. Ten obsahuje dřez, prostor na sprchu, sporák, malou mrazničku, ale i mikrovlnnou troubu. Dveře do popelnice pak zdobí bar s alkoholem.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]