Trup letadla přestavěli na příbytek. Je malý, ale velmi útulný

Na co se dá využít trup letadla? Může skončit na skládce, může skončit v muzeu, nebo se z něho dá vytvořit unikátní bydlení. Jako se stalo v tomto případě. Něčím takovým se zabývá společnost nesoucí název The Tiny House Guys. Tento rodinný tým jasně ukazuje, že i trup letadla může lidem sloužit k tomu, aby měli kde bydlet.

Klasické staré letadlo

Unikátem této přestavby je to, že není použitý celý dlouhý trup letadla, ale jenom jeho část. Z celého trupu se tak dá jednoduše vytvořit hned několik sice menších, ale rozhodně unikátních nemovitostí. Nápad na něco takového vznikl v podstatě náhodou, když došlo k zakoupení části trupu na jednom z aukčních serverů.

Snaha o zachování interiéru

Při pohledu dovnitř je patrné, že celá přestavba se nesla i v duchu toho, aby byl trup letadla pokud možno i nadále zachován. Sice se objevila nová okna, ale zůstalo i několik původních. Také je jasně patrný oválný tvar trupu. Zapomínat nelze ani na úložné prostory, které zůstaly tak, jako v letadle. Jde o horní police určené pro zavazadla cestujících.

Je zde vše, co je potřeba

I když se na první pohled může zdát, že trup letadla nabízí místo jenom na přespání, není tomu tak. Stačí se podívat blíže a kromě dominantního obývacího pokoje je zde také malý kuchyňský kout. Nechybí ani místo na spaní a díky drobnému přístavku je součástí této netradiční nemovitosti také koupelna s toaletou, umyvadlem a také se sprchovým koutem.

Unikátní je jeho mobilita

Dům z trupu letadla byl postaven na vleku, což mu dává další velké pozitivum. Může být přepraven v podstatě kamkoliv. Zde ho stačí postavit na libovolné místo a zde mít svůj vlastní domov. Toto řešení se tak může hodit těm, kteří rádi cestují, neradi se vážou k jednomu místu a přitom chtějí stále bydlet takzvaně ve svém.

Fotografie: The Tiny House Guys