Originální doplněk na zahradu zvládne vyrobit každý. Stačí cement, dřevo a malé kameny

Co vás napadne při pohledu na kbelík, tři větve a také cement, kterého je zhruba pytel? Někomu to může přijít jako zbytky ze stavby, to ano. Pro kutili je to však možnost, jak si něco vyrobit, protože ve skutečnosti se právě díváte na věci, které jsou potřeba k výrobě vlastní stoličky, malého stolečku nebo okrasného stojanu na květníky.

Nevěříte? Je to tak snadné, výsledek ale stojí rozhodně za to. Stačí totiž ozdobit kameny, zbytky dlažby nebo mozaikou a budete mít jedinečný a designový kousek vlastní výroby domů nebo do zahrady.

Co budete potřebovat?

Pro výrobu stoličky, židle, stolku nebo odkládacího stojanu si připravte nejprve 3 nebo 4 nohy. Zásadní je vybrat dostatečně silné větve o délce alespoň 16 cm a průměru minimálně 4 cm, aby měla stolička dobrou stabilitu.Je vhodnější vybírat silnější větve, tím spíše, když si chcete vyrobit trojnožku. Použít lze ale také nohy ze staré a nepoužívané židle nebo dekorativní bambusové tyče. Jistě vás napadnou i jiné možnosti využití starých věcí.

Stolička s duší

Kromě nohou si připravte také věci k ozdobení. Mohou to být oblázky nebo mušle od moře, kousky staré a dekorované dlažby nebo úlomky mozaiky, velmi dobře vypadají také listy nebo různý přírodní materiál. Meze se fantazii nekladou, výsledek bude jedinečný a hlavně osobitý.

Současně si připravte nádobu se zajímavým tvarem nebo kbelík, jehož dno bude tvořit základnu stoličky nebo stolku, rostlinný olej, pytel cementu a nádobu na jeho přípravu.

Pusťte se do díla

Na dno vymazaného kbelíku nebo nádoby rostlinným olejem položte ozdobné prvky, nezapomeňte, že kbelík je dnem vzhůru (u mozaiky nebo dlažby proto musíte dát glazurou dolů). Rozmíchejte asi 5 kg cementu dle návodu, hustotou musí připomínat kaši a zalijte ozdobné prvky. Výška cementu by měla být cca 10-15 cm.

Vložte do ještě neztuhlého betonu nohy a pečlivě přilepte páskou k hraně nádoby. Nechte tvrdnout alespoň jeden den.

V případě, že jsou nohy různých délek, seřízněte je. Nyní stačí nádobu otočit a je hotovo! Případné ostré hrany můžete zabrousit smirkovým papírem.

Fotografie: Rhonda

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]