Ze starého ranče vznikl moderní a stylový dům u jezera

Když se řekne dům u jezera, musí to být samo o sobě nádherné bydlení, už jenom pro polohu dané nemovitosti. V případě této konkrétní se ale nejedná o jediný klad, který existuje. Připomeňme, že nejde o novostavbu, jelikož tento dům je rekonstrukcí původního rančového domu. Při jeho proměně se vycházelo z jeho historie, jak pokud šlo o jeho využití, tak pokud šlo také o jeho vzhled, který připomínal spíše pohled na srub.

Moderní proměna

Tento dům u jezera je najednou dokonalým moderním domem, kde jsou sice využity prvky odkazující k minulosti, ale jinak nemovitost skvěle vyhovuje potřebám současných obyvatel. Rekonstrukce měla vytvořit domov pro menší rodinu, která by měla mít k dispozici dostatek prostor pro trávení času společně, tak by neměly chybět ani soukromé pokoje. Obojí tu je.

Světla je více než dost

Tento dům u jezera se může pochlubit také tím, kolik světla dokáže nabídnout. A to hned díky dvěma věcem. Tou první jsou velká, jasně dominující okna, která částečně nahrazují také kusy stěn. Tím ale využití skel, tedy využití oken rozhodně nekončí. Dále nelze zapomínat ani na ta třešní, umístěná nad otevřenou chodbou. I skrz ně se do interiéru dostává mnoho světla. A tak je opticky zvětšován.

Využití otevřených dispozic

Není to jenom v podstatě otevřená chodba, která zajistí, že daný dům u jezera vypadá opravdu velký. Jsou to také otevřené dispozici a vzájemná propojenost jednotlivých centrálních místností, které navozují pocity, že nemovitost je mnohem větší, než je tomu ve skutečnosti. Trávit čas pohromadě je mnohem jednodušší, než se zdá.

Laděno do světlých odstínů

Na celkové velikosti se podepisuje také výběr barevných odstínů, který dům zvětšují opticky. Světlé podlahy v dřevěném dekorum, nebo bílé stěny působí jak rozšiřujícím, tak i uklidňujícím dojmem. Zapomenout však nelze i na několik tmavých prvků, které jednotný design rozrušují, aby nevypadal nijak nudně.

Fotografie: Aaron Leitz