Originální skandinávský styl pro každého, kdo má rád nespoutanou svobodu

Trendy, jako je skandinávský, retro či minimalismus není pro vás to pravé? Pokud máte rádi rozmanitost, spoustu kytek, originální dekorace, barvy, pak se vám určitě bude líbit styl boho. Základem pro vytvoření tohoto stylu je barevnost, střídání materiálů a textur, divoké vzory a především spoustu přírodních prvků.

V podstatě se zde fantazii meze nekladou a cílem je, abyste se cítili dobře. Takový interiér by měl být hodně osobitý a vibrovat s vámi, tedy s vašimi koníčky, životním stylem. K oblíbeným materiálům patří kůže, dřevo, bambus, přírodní textilie. Mnohé doplňky mohou nebo spíš měly by být z neopracovaných surových materiálů – lana, větví apod.

Oblíbená je i patina, ovšem není to nutnost. Důležitým bodem pro vytvoření správné bohémské atmosféry je i výběr doplňků. Čím víc jich bude, tím lépe. V boho interiéru najdete například nástěnné galerie nejrůznějších obrazů, ale baví-li vás hudba, mohou stěny dekorovat hudební nástroje, pokud hrajete tenis – budou tou nejlepší dekorací tenisové rakety. Dekorace osobního charakteru dodají bydlení větší hloubku. V takovém interiéru může viset v obývacím pokoji, hned za sedací soupravou, třeba jízdní kolo.

Vhodné barvy

I když pro tento styl neexistují žádná pravidla, co se barevnosti týče, nejběžněji se lze setkat v boho stylu se zemitými barvami. Různé odstíny hnědé, oranžové, zelené, ale i šedé, syté fialové a další.

Dekorace

Jako opak minimální, moderní a elegantní boho zahrnuje filozofii „čím více, tím lépe“. Klíčem je míchání a sladění. Přírodní materiály jako pytlovina a sisal lze kombinovat například s hedvábím. Materiály by měly mít mírně opotřebovaný vzhled – nepoškozené, ale ani lesklé a nové. Třásně, háčkování a makramé jsou vítány. Pro boho styl jsou typické i koberečky a běhouny.

Nábytek

Nábytek pro tento styl v běžných obchodech moc nenajdete. Většinou se jedná o nashromážděný nábytek a opět zde hraje roli různé kombinování. Tento typ nábytku najdete ve výprodejích, v bazarech, obchodech se starožitnostmi nebo zapomenutý nábytek někde na půdě či ve sklepě. Stačí jej oprášit, opravit, natřít a znovu použít. Oblíbená je i výroba vlastního nábytku z palet, bedýnek, sudů – vše, kde lze uplatnit kreativita.

Osvětlení

Osvětlení sjednotí váš boho interiér a dokončí klidný a příjemný pocit. Spíše než stropní svítidla zde hrají prim lampy, svíčky, lucerničky, světelné řetězy, světla visící na lanech.

Rostliny

Boho interiér se vyznačuje množstvím pokojových kytek. Čím více zeleně, tím více boho. A ideální by bylo, kdybyste našli i místo pro závěsnou houpačku, obklopenou zelení. Ideální místo pro relaxaci.

Fotografie: Neelamenon.blogspot