Proměňte starou nepotřebnou přepravku na stylovou zahradní dekoraci

Plastové výrobky, které nepotřebujete, jsou přímo darem z hůry pro vaši zahradu. Můžete je použít více způsoby než jen jako nádobu na nářadí. Například běžný šuplík můžete předělat na originální dekoraci za použití trochy cementu a barvy. Inspirujte se našimi tipy a proměňte nepotřebné pixle a krabice na krásné květináče, které ohromí vaše přátele.

Vyrobte si sami!

Úprava začíná jednoduše. Pokryjte povrch plastového předmětu tlustou vrstvou cementu. Začněte odspodu, pokračujte vnitřkem a vnějšek si nechte na konec. Cílem tohoto kroku je pokrýt všechen plast cementem. Poté, až se vám toto podaří, vytvořte na vnějšku trochu textury.

  • namočte tvrdý štětec do vody a přejeďte s ním povrch krabice
  • dokud je cement mokrý, vytvořte na něm texturu imitující kůru stromu

To ale není všechno. Vystřihněte si šablonu, připevněte ji na krabici a tužkou do cementu vytlačte obrys srdce. Odstraňte šablonu a štětcem vytvarujte a přidejte cement do srdce, aby bylo vypouklé. Ozdobte spodek a vršek nádoby. Na rohy můžete nanést trochu cementu navíc a vytvarovat ho do tvaru okování.

Vytvořte z plastu dřevěnou truhlu

Až srdce trochu uschne, vryjte do něj malé kruhy jako hlavičky hřebíků. Poté, co zcela zaschne, je na řadě dekorace nádoby. Pokryjte celou nádobu vrstvou černé akrylové barvy.

Vezměte žlutou akrylovou barvu a dozdobte povrch nádoby. Bude vypadat jako pozlacená. Rohy vyzdobte zlatou či měděnou barvou, aby připomínalo okování.  Srdce vymalujte červenou či růžovou.

Květináč či místo na nářadí

Tak a je to! Krabice připomíná okovanou dřevěnou truhlu se srdcem uvnitř. Poté, co malba řádně zaschne, můžete váš nový květináč směle použít. Dejte do něj své oblíbené okrasné květiny nebo třeba nářadí na zahrádku. Místo motivu srdce můžete vyzkoušet také například čtyřlístek nebo slunce. Fantazii se meze nekladou

Fotografie: DIY CEMENT

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]