Také vám doma rychle vadnou řezané květiny? Díky těmto krokům zařídíte, aby vám vydržely déle čerstvé

Kytky jsou nejen úžasným dárkem, který potěší každou ženu, ale nejkrásnější bytovou dekorací. Ovšem pouze za předpokladu, že vypadají svěže. Zvadlé kytky jednak hezky nevypadají a navíc ubírají z prostorou pozitivní energii. Prozradíme vám, jak zachovat vaše květiny po přinesení z květinářství co nejdéle čerstvé, abyste z nich měli dlouhodobě radost.

Krok č. 1

Důkladně umyjte vázu i z vnitřní části. Hodně lidí dělá tu chybu, že popadne vázu a ihned napouští vodu. Což je první velká chyba. Ve váze mohly ulpět bakterie od předešlých kytek anebo se tam usadil prach. Řezané kytky jsou náchylné, proto je důležité vkládat je do čisté vázy.

Krok č. 2

Odřízněte stonky pod úhlem a konejte tak pod tekoucí vodou. To kytkám umožní absorbovat více vody. Na řezání použijte speciální nůžky anebo velmi ostrý nůž a nepižlejte stonky tupým předmětem.

Krok č. 3

Vložte kytky na několik minut do vlažné vody. Poté opatrně odstraňte listy ze spodní části. Ty listy, které jsou buď pod vodou nebo se vodní hladiny dotýkají. Listy by začaly hnít a kytka by dlouho nevydržela.

Rady na závěr

  • Vodu kytkám měňte každý den. Necháte-li kytky stát v kalné vodě, začne hnít a kytky bezpochyby uvadat. V čisté vodě nemají bakterie šanci se množit.

  • Do vody dejte kytkám „krmení“ tedy hnojivo. Pokud ho doma nemáte, můžete do vody přidávat cukr. Je to přibližně 1 čajová lžička na 1 litr vody.

  • Kytky umístěte tak, aby měly dostatek denního světla, ale ne zase na přímé sluneční světlo. Mimo přímého slunce nemají kytky rády průvan, mráz, blízkost ústředního topení a kouř z cigaret.

Obrázky: pixabay