Originální venkovní dekorace ve tvaru dýně zvládne vyrobit i malé dítě

Patříte mezi milovníky estetiky a zajímají vás unikátní venkovní dekorace? Zkuste si vyrobit tyto zajímavé dekorace ve tvaru dýně se starožitným efektem. Umístit je můžete kdekoliv venku ať už na balkón, terasu, zahradu nebo ke vstupním dveřím vašeho domu. Pokud máte rádi výzvy, zkuste si vlastnoručně tuto dekoraci vyrobit.

Výrobu zvládne každý

Mechem obrostlé kamenné dekorace jako z pohádek mají své kouzlo. Takový zahradní doplněk v moderních hobby marketech a zahradních centrech jen těžko pořídíte. My ale víme, jak si jej jednoduše doma vyrobit. Patříte-li mezi kreativní nadšence, určitě to budete chtít vyzkoušet. Zvládnou to ale i méně šikovní, kteří si v těchto aktivitách nelibují. Jednoduchá technologie nevyžaduje žádné sochařské dovednosti, a přesto vypadá výsledek opravdu profesionálně.

Vystačíte si se základními nástroji

K vytvoření základní hmoty budete potřebovat:

  • písek
  • cement
  • voda

Druhou možností je ale použití tzv. hypertufy, která je na výrobu zahradních dekorací přímo určená a po zaschnutí je lehčí. Jedná se o směs perlitu, rašeliny, cementu a vody. Výběr použitého materiálu záleží zcela na vás. Vybranou směsí poté naplňte dámské nylonové punčochy podle požadované výsledné velikosti. Tvaru dýně docílíte vázáním provázků a zploštěním kulatého tvaru. Takto připravený základní tvar nechte zaschnout a poté jej zbavte provázků a punčocháčů.

Dýni zdokonalíte zdobením

Na horní stranu přilepte lano, které bude symbolizovat stopku. Pokud se vám líbí i mechový efekt, můžete se směle pustit i do jeho aplikace. V mixéru rozmixujte na prášek suchý přírodní nebo umělý mech. Ten nasypte na potřené části lepidle a nechte zaschnout.

Pokud jste nevěřili, jak je výroba těchto dekorací jednoduchá, doufáme, že se nám povedlo vás přesvědčit o opaku. Díky jednoduchému návodu i postupu ozdobíte zahradu nebo vaši verandu originální dekorací s efektem mechu.

Fotografie: DIY Lily Ardor

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]