Originální zahradní dekorace, které oživí omšelý plot

Přemýšlíte, jak a čím zkrášlit svou zahradu? Zkuste to pomocí zahradních dekorací. Hodí se především na starší ploty, které už mají něco za sebou. Přinášíme vám pár nápadů, snad vás něco osloví a zkusíte to na své zahradě.

Ptačí budky

Ptačí budky si můžete vyrobit, nebo koupit. Jestli natřete každou jinou barvou nebo dáte přednost proužkům či puntíkům, to už záleží na vás.

Malba stromu

Plot můžete ozdobit i malbou. Tady už je potřeba trochu kreativity, šikovnosti a trpělivosti. Případně můžete skloubit malbu stromu i ptačí budky.

Vintage plot

I starý a omšelý plot má své kouzlo. Parádu nemusí na zahradě dělat jen nové oplocení. Jestliže máte starý plot, dodejte mu šmrnc vinage ozdobou. V tomto případě okýnko a dekorace.

Mořská pláž

Jestliže to s barvami a štětci umíte, nemusíte se letos uskromnit s obyčejným nátěrem plotu, můžete to pojmout trochu odvážněji a namalovat si na plot pláž.

Hejno motýlů

Hejno motýlů v jakékoliv barvě si můžete snadno vytvořit. Stačí z plastové podložky vystříhat motýlky různých velikostí a podle vlastní fantazie je nabarvit. Případně si koupit hotovou sadu.

Plot v dětském koutku

Vaše děti mají určitě na zahradě někde kousek, kde mohou řádit a nechybí houpačka či pískoviště. Zpříjemnit jim to můžete i malbou s dětským vzorem.

Barevné plechovky

Plechovky od teď určitě nevyhazujte a schovávejte je. Až jich budete mít dostatek, nabarvěte je a připevněte na plot. Pěstovat v nich můžete kytičky, ale i bylinky. Místo plechovek můžete použít i sklenky od vína či další zajímavé nádoby.

Vysloužilé gumáky

Dělali jste doma nebo na chatě pořádek a sešlo se vám několik párů obuvi, které už děti či dospělí nosit nebudou? V tomto případě dekoraci tvoří gumáky, ale použít se dá i jiná obuv. Jak k dekoraci, tak pěstování rostlinek.

Dekorace z tepaného železa

Skvělý způsob, jak ozdobit zahradní plot je i dekorace z tepaného železa. Mohou to být květiny, ptáčci, motýlci.

Obrázky: balconygardenweb