Pěstování chutných dýní hravě zvládne každý zahrádkář

Dýně jsou oblíbenými pochoutkami, které mají řadu využití. Nejenom, že je lze koupit, ale pokud máte zahradu, tak si je můžete také vypěstovat. Ukážeme vám, že to není ani tak složité a hlavně vám dáme několik tipů jak zajistit, aby vaše pěstované dýně byly jak sladké, tak i chutné.

Použijte správnou odrůdu

Dýně může mít hned několik odrůd a tak je třeba už na samotném začátku zvolit tu, která je ta správná. O jakou se jedná? Mezi ty nejchutnější a rozhodně i nejsladší patří trojice, kterou jsou odrůdy Sweet Meat Oregon Homestead nebo třeba Sugarloaf Delicata. Pokud si dokážete tyto druhy opatřit, máte velmi dobře nakročeno k tomu, aby vás zaujala chuť výsledných plodů.

Nezapomeňte správně hnojit

Že se při pěstování dýně neobejdete bez hnojiva, to asi dobře víte. Roli však hraje to, jaké konkrétní hnojivo bude použito. Správné je využít klasický popel, který obsahuje velké množství draslíku. A právě ten je tou cestou jak zajistit, že budou vaše dýně sladké. Pokud popel nemáte, je samozřejmě možné využít i jiná hnojiva, která by však měla obsahovat právě a primárně draslík.

Samotné hnojení popelem je velmi jednoduché, jelikož stačí v jednom kbelíku rozmíchat asi jednu sklenici dřevěného popela. Tímto hnojivem potom zaléváte záhon, kde dýně rostou. Stejně tak není problém zeminu popelem i jednoduše posypat. Oba způsoby budou fungovat.

Dýně musí být zralá

Další rada spojená s tím, aby byly vaše dýně dokonale sladké, souvisí s jejich zralostí. Zde je důležité zachovat hned dvě věci. Tou první je nutnost realizovat sklizeň ve správnou dobu. Tedy spíše později, abyste se vyvarovali riziku toho, že sklidíte nezralé plody. Dále je třeba nezapomínat na to, že po sklizni je dobré dýni ještě na nějaký čas uložit, aby postupně dozrála. I toto se následně pozitivně podepíše na její chuti, která bude výrazně nasládlá.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]